Nieuws

Wijziging regels bij intrekking beperkingszones vogelgriep

Per 15 april 2026 geldt een aangepaste werkwijze voor het intrekken van beperkingszones die zijn ingesteld naar aanleiding van uitbraken van hoog pathogene vogelgriep.

Nieuwe intrekkingsdata beperkingsgebieden (9 april 2026)

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden ingetrokken na 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden. Voorwaarde is dat in een gebied geen nieuw geval van HPAI wordt aangetroffen.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Geesbrug (25 maart 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Geesbrug is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.  

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Update vogelgriep: Rusland en Kazachstan

5 oktober 2020

Het blijft onrustig met de vogelgriepuitbraken in Rusland. Sinds de vogelgriep update van 3 september 2020 heeft Rusland nog enkele meldingen gedaan bij de OIE (de wereld diergezondheidsorganisatie) van uitbraken van hoogpathogene AI H5N8. Ook Kazachstan heeft een melding van enkele H5-uitbraken gedaan.

In Rusland zijn sinds 3 september achttien uitbraken gemeld van HPAI H5N8 bij zowel backyard bedrijven als kleinschalige pluimveebedrijven, alle iets ten noorden van Kazachstan. In Kazachstan zijn op 15 september 2020 zeven uitbraken gemeld van HPAI H5 bij pluimveebedrijven. Op 28 september 2020 heeft Rusland ook een uitbraak gemeld van HPAI H5 bij een bedrijf met 170.000 dieren iets ten oosten van de Zwarte Zee.

Meer informatie

Heeft u vragen of opmerkingen? Neem dan contact op met AVINED: info@avined.nl | 088 998 4340.