Nieuws

Facturatie door AVINED

Vanaf maandag 19 oktober 2026 worden de facturen voor meerdere AVINED-dossiers verstuurd. U ontvangt alleen de factuur of facturen die op uw bedrijf van toepassing zijn.

Houd uw gegevens actueel

Om ervoor te zorgen dat de komende facturatie correct verloopt, is het belangrijk dat uw gegevens in KIP actueel zijn. Daarnaast is het bij bijvoorbeeld een dierziekte-uitbraak van belang dat wij over de juiste contact- en stalgegevens beschikken, zodat snel gehandeld kan worden.

Griepprik voor pluimveehouders

Het ministerie van VWS heeft besloten de doelgroep voor de jaarlijkse griepvaccinatie uit te breiden. Ook mensen die een groter risico lopen om met vogelgriep in aanraking te komen, waaronder pluimveehouders, worden geadviseerd een griepprik te halen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Vogelgriep vastgesteld bij leghennenbedrijf Den Bommel (10 december 2020)

10 december 2020

In Den Bommel (gemeente Goeree-Overflakkee, provincie Zuid-Holland) is bij een bedrijf met leghennen vogelgriep (H5) vastgesteld. Het gaat waarschijnlijk om een laagpathogene variant van de vogelgriep. In een straal van 1 kilometer rond het bedrijf ligt één andere pluimveebedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, wordt het bedrijf geruimd. In totaal gaat het om circa 25.000 kippen.

Laagpathogene vogelgriep is minder besmettelijk dan hoogpathogene vogelgriep. De serotypes H5 en H7 van de laagpathogene variant zijn toch bestrijdingsplichtig omdat deze kunnen muteren naar een hoogpathogeen virus. De minister heeft per direct een vervoersverbod afgekondigd in deze zone van 1 kilometer rond het bedrijf in Den Bommel. Dit is in lijn met de Europese regelgeving. Meer over Den Bommel (LNV).

Goede bioveiligheid & Aanscherping meldcriteria

De vogelgriepsituatie in Nederland is zeer zorgwekkend met diverse uitbraken op commerciële- en hobbybedrijven en veel besmette vogels op diverse plekken in het land. AVINED doet een dringende oproep aan de pluimveesector om alert te zijn op de bioveiligheidsstatus van uw bedrijf. Wees ook alert op klinische verschijnselen van AI, zodat besmetting in een zo vroeg mogelijk stadium wordt ontdekt. Neem bij twijfel contact op met uw dierenarts.

Meldpunt en meldcriteria NVWA
Tips voor een goede bioveiligheid