Nieuws

Nieuwe versie van Mijn AVINED

Dinsdagmiddag 22 april wordt de nieuwe versie van Mijn AVINED gepubliceerd. Mijn AVINED krijgt een verbeterde vormgeving in de huisstijl van AVINED. Daarnaast wordt het systeem iets sneller in gebruik.

Verpakken Salmonella monsters

De Nederlandse pluimveesector zet zich in voor veilige voeding. U als pluimveehouder en levensmiddelenproducent levert een belangrijke bijdrage door monstermateriaal voor Salmonella-onderzoek in te sturen.

Reactie AVINED op artikel RIVM: eieren van hobbykippen

Avined heeft op dinsdag 15 april kennisgenomen van het advies van het RIVM om geen eieren van particulier gehouden leghennen meer te eten. Binnen de pluimveesector heeft het monitoren van PFAS in eieren van commerciële bedrijven al jarenlang hoge prioriteit. Sinds 1 januari 2023 gelden er Europese normen voor PFAS in eieren. Vanaf dat moment

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Cursus verantwoord pluimveeladen

Het vangen en laden van pluimvee moet veilig en op een zo goed mogelijke manier gebeuren. De cursus ‘Verantwoord pluimveeladen’ legt de basis voor de juiste vang- en laadmethoden en/of schoolt deelnemers hierin bij. In de cursus ‘Verantwoord pluimveeladen’ wordt niet alleen aandacht besteed aan het uitvoeren van juiste vangmethode, maar ook aan relevante wetgeving, hygiëne en gezondheid van mens en dier.

Wanneer u pluimvee geheel of gedeeltelijk vangt en/of laad met familie en vrienden, moet u hiervoor een ontheffing aanvragen bij IKB Kip of IKB Ei. Daarnaast moet tenminste één van de personen die aanwezig is bij het laden de cursus ‘verantwoord pluimveeladen’ gevolgd hebben. Medewerkers van IKB PSB-bedrijven volgen deze cursus standaard.

Waar volg ik de cursus verantwoord pluimveeladen?

De cursus kunt u volgen bij twee verschillende opleiders. Neem contact op met 1 van deze opleiders voor meer informatie over wanneer en waar deze cursus gegeven wordt.

Jolmers Opleidingen en AdviesMeander 30
9231DB Surhuisterveen
Tel.: 0512-341816

E-mail: info@jolmers.com
Website: http://www.jolmers.com/

Contactpersoon: Dhr. M. Jolmers

SVO

Sleepboot 2
3991 CN Houten
Tel.: 030-275 81 81

E-mail: verkoopenplanning@svo.nl
Website: www.svo.nl

Contactpersoon: Mw. N. Kuijf en Mw. M. Elsing

NVPSB

p/a Schipdamweg 2
7468 PN ENTER
Tel.: 06-128 43 814

E-mail: brok@nvpsb.nl
Website:

Contactpersoon: Dhr. J. Brok