Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Gasselternijveenschemond (7 oktober 2025)

Het ministerie van LVVN heeft gemeld dat in Gasselternijveenschemond (gemeente Aa en Hunze, provincie Drenthe) vogelgriep is vastgesteld op een bedrijf met vleeskuikenouderdieren.

AVINED biedt Pluimveevisie 2040 aan Minister Wiersma aan

Op 2 oktober 2025 heeft Kees de Jong, voorzitter van AVINED, de Pluimveevisie 2040 aangeboden aan minister Wiersma.

Facturatie door AVINED

In de week van 22 september 2025 worden de facturen voor meerdere dossiers per e-mail verzonden. U ontvangt alleen de factuur of facturen die op u van toepassing zijn.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

E-learning HOSOWO: Bemonsteren van pluimveestallen

De e-learning ‘Bemonsteren van pluimveestallen’ is onderdeel van de HOSOWO-regeling. Hierin staat beschreven hoe het bemonsteren van pluimveestallen (hygiënogram/hygiëneonderzoek, stalonderzoek en drinkwateronderzoek) en de analyse van deze monsters moet plaatsvinden. De e-learning is verplicht voor (nieuwe) medewerkers van HOSOWO-instanties die pluimveestallen bemonsteren. In het document Voorschriften HOSOWO-instanties op onze HOSOWO-pagina leest u in welke gevallen de e-learning  gevolgd moet worden.

Er zijn drie type HOSOWO-erkenningen:

  • Monsterneming hygiënogram;
  • Monsterneming stalonderzoek;
  • Monsterneming drinkwateronderzoek.

De e-learning bestaat uit een algemene module (voor alle bovenstaande erkenningen verplicht) en specifieke modules per type monsterneming. In de algemene module wordt ingegaan op de opbouw en inhoud van HOSOWO-regeling, micro-organismen en de hygiënevoorschriften op pluimveebedrijven. De andere modules gaan dieper in op de drie types onderzoeken die in pluimveestallen worden uitgevoerd. Elke module wordt afgesloten met een toets. Deelnemers die deze toets succesvol afronden, ontvangen per module een persoonsgebonden deelnamebewijs.

U kunt kiezen uit drie combinaties (let op: elk pakket omvat ook de algemene module!). Aanmelden kan via onderstaand formulier:

  • Eén erkenning: kosten €15,-
  • Twee erkenningen: kosten €30,-
  • Drie erkenningen: kosten €40,-

Aanmeldformulier

Wij verzoeken u de aanmelding voor de e-learning direct te mailen aan Kiwa Training training.organisatie@kiwa.com. Bij de aanmelding vermeld u naast de gebruikelijke contactgegevens, ook voor welke modules van de e-learning u de aanmelding doet. Heeft u inhoudelijke vragen over de e-learning? Neem dan contact op met Avined via info@avined.nl. Heeft u vragen over de praktische zaken rondom deze e-learning (betaling, inschrijving, etc.) kunt u terecht bij Kiwa Training via training.organisatie@kiwa.com.