Nieuws

Regenwater: De onderschatte besmettingsroute

In Nederland is regen eerder regel dan uitzondering. Met meer dan 200 neerslagdagen per jaar krijgen pluimveebedrijven vaak te maken met natte omstandigheden. Toch wordt regenwater zelden gezien als een serieus bioveiligheidsrisico. Onterecht, blijkt uit recent praktijkonderzoek: water kan een verrassend efficiënte transporteur zijn van vuil, stof en ziekteverwekkers.

Praktische tips tegen regenwater

De gevolgen van een vogelgriepvirus uitbraak zijn groot. Samen moeten we alles op alles zetten om de kans op een besmetting met dit virus zo klein mogelijk te maken. Naast de bekende infectieroutes, speelt regenwater ook een rol.

Monitoringsprogramma zelfcontrole kritische stoffen voor pakstations

Vanaf dit jaar stelt AVINED een monitoringsprogramma zelfcontrole op kritische stoffen beschikbaar voor pakstations. Deelname aan dit programma is één van de mogelijkheden om invulling te geven aan de wettelijke verplichting tot uitvoering van zelfcontrole op (in dit geval buitenlandse) eieren. Deelname aan het programma is vrijwillig.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Beperkingsgebied Lunteren II: afvoer van eieren weer mogelijk (22 maart 2022)

23 maart 2022

Beperkingsgebied Lunteren II: afvoer van eieren weer mogelijk

De aanwijzingen voor de pakstations, eierverwerkers en overslaglocaties voor het gebied Lunteren II zijn gereed. Dit betekent dat het vervoer van consumptie-eieren van pluimveebedrijven uit het beperkingsgebied Lunteren II vanaf heden is toegestaan. Klik hier voor de aanwijzingen. Neem voor meer informatie contact op met een van de aangewezen pakstations of verwerkers. Legbedrijven in het 3 km-gebied krijgen een individuele aanwijzing.

Intrekkingsdata beperkingsgebieden (10 km) en regio 10

Hieronder staan de intrekkingsdata van de verschillende gebieden genoemd. Regio 10 wordt op 25 maart 00:00 opgeheven. Dit alles onder voorwaarde dat in de gebieden geen nieuwe uitbraken plaatsvinden.

Beperkingsgebied (10 km) Datum intrekking
Uithuizen 23-03-2022
Woltersum II 28-03-2022
Scharnegoutum 28-03-2022
Hellum 31-03-2022
Losdorp 31-03-2022
Wageningen 02-04-2022
Son 02-04-2022
Hedel 04-04-2022
Hekendorp 08-04-2022
Lunteren 11-04-2022
Lunteren II 18-04-2022