Nieuws

Uitspraak CBb over het vangen van pluimvee en handhaving

Op 21 juli 2026 heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) uitspraak gedaan in de zaak over de toegestane methoden voor het vangen van pluimvee.

Nieuwe secretaris AVINED

Per 1 september 2026 wordt Erik de Jonge benoemd tot interim secretaris van AVINED.

Rapport antibioticumgebruik landbouwhuisdieren 2025

De Stichting Diergeneesmiddelenautoriteit (SDa) rapporteert jaarlijks over het antibioticumgebruik bij landbouwhuisdieren. In het rapport over 2025 stelt de SDa dat het gebruik van antibiotica in de gemonitorde sectoren (pluimvee, rund, kalf, varkens, konijnen en geiten) en de landelijke verkoop van antibiotica verder zijn gedaald.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Stand van zaken vogelgriep (30 maart 2022)

31 maart 2022

Intrekkingsdata beperkingsgebieden (10 km)

  • Een beperkingsgebied (10 km) kan worden vrijgegeven vanaf 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden. Voorwaarde is dat in een gebied geen nieuw geval van HPAI wordt aangetroffen.
  • Let op: voor overlappende beperkingsgebieden telt altijd de intrekkingsdatum van het meest recente gebied.

Voor de huidige beperkingsgebieden (10 km) gelden in principe de volgende data:

  • Hellum: 31-03-22
  • Losdorp: 31-03-22
  • Wageningen: 02-04-22
  • Son: 02-04-22
  • Hedel: 04-04-22
  • Hekendorp: 09-04-22
  • Lunteren: 11-04-22
  • Lunteren II: 18-04-22

Uitbraak HPAI in België

Op 30 maart 2022 is een uitbraak van hoogpathogene aviaire influenza van het type H5N1 vastgesteld op een vermeerderingsbedrijf in Meulebeke (provincie West-Vlaanderen, België).

In Frankrijk zijn in maart 2022 enkele tientallen uitbraken van hoogpathogene aviaire influenza vastgesteld in het middenwesten van Frankrijk.

De vogelgriepsituatie blijft zorgwekkend. Let op de bioveiligheid van uw bedrijf. Wees ook alert op klinische verschijnselen van AI, zodat besmetting in een zo vroeg mogelijk stadium wordt ontdekt. Neem bij twijfel contact op met uw dierenarts. Klik hier voor de meldcriteria vogelgriep.