Nieuws

Bioveiligheidsplan

Het ministerie van LVVN heeft eerder dit jaar de verplichting opgesteld voor pluimveehouders om een bioveiligheidsplan samen met de dierenarts op te stellen. Hier hebben we u eerder over geïnformeerd.

Meldwijzer NVWA onveilige levensmiddelen aangepast

De NVWA heeft onlangs de Meldwijzer onveilige levensmiddelen aangepast. Elk levensmiddelenbedrijf in de keten is verplicht om een melding te doen van een onveilig levensmiddel.

Vogelgriep en bezoek op pluimveebedrijven

De vogelgriepsituatie in Nederland en in de landen om ons heen is zorgelijk. AVINED roept alle pluimveebedrijven en erfbetreders op om alert te blijven op de hygiëne op uw bedrijf en zo goed mogelijke bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf te treffen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Bioveiligheidsplan

4 november 2025

Het ministerie van LVVN heeft eerder dit jaar de verplichting opgesteld voor pluimveehouders om een bioveiligheidsplan samen met de dierenarts op te stellen. Hier hebben we u eerder over geïnformeerd.

Het bioveiligheidsplan is een onderdeel van het bedrijfsgezondheidsplan. Het bioveiligheidsplan bestaat uit een analyse van de bioveiligheid op een pluimveebedrijf, inclusief maatregelen om deze bioveiligheid te verbeteren. Voor de analyse van de bioveiligheid kunt u gebruik maken van de hygiënescan van AVINED. IKB-deelnemers vullen deze scan al jaarlijks in. De resultaten van de hygiënescan kunt u dan met uw dierenarts bespreken. Samen bepaalt u welke verbetermaatregelen nodig zijn. Als u deze afspraken vervolgens vastlegt in het bedrijfsgezondheidsplan, dan voldoet u aan uw wettelijke verplichting.

Heeft u dit jaar met uw dierenarts nog geen bioveiligheidsplan opgesteld, dan is het zaak dit voor 1 januari 2026 te doen. Dit kan als onderdeel van het bedrijfsgezondheidsplan. Als u al eerder een evaluatie van het bedrijfsgezondheidsplan heeft gedaan dit jaar, dan moet u deze voor 1 januari 2026 nog aanvullen met het bioveiligheidsplan. De NVWA kan vanaf 1 januari handhaven op de aanwezigheid van een bioveiligheidsplan.