Nieuws

Uitspraak rechtbank over het vangen van pluimvee

De uitspraak van de rechtbank over het vangen van pluimvee stelt ons teleur. De Nederlandse pluimveesector doet iedere dag zijn uiterste best om veilige producten aan consumenten te bieden, met daarbij oog voor mens, dier en milieu.

Vogelgriep vastgesteld in Woerdense Verlaat (17 juli 2026)

In Woerdense Verlaat (gemeente Nieuwkoop), provincie Zuid-Holland, is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouderij. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 40 kippen en 110 watervogels op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Praktische tips afvoer van eieren

Een goede bioveiligheid rondom eiertransporten helpt de insleep en verspreiding van ziektekiemen te beperken. De gevolgen van bijvoorbeeld een vogelgriepuitbraak of een salmonellabesmetting zijn groot.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Afvoer met fipronil verontreinigde mest

8 november 2019

Om na te gaan of met fipronil verontreinigde mest van uw bedrijf mag worden afgevoerd, heeft AVINED een protocol voorraad bemonstering opgesteld. Met dit protocol kan een voorraad mest na bemonstering en onderzoek door een onafhankelijke organisatie vrijgegeven worden.

Het protocol voorraad bemonstering komt te vervallen. Bedrijven die hier nog gebruik van willen maken kunnen zich tot 1 januari 2020 aanmelden.

Aanmelden

Na aanmelding wordt contact met u opgenomen door de monstername organisatie Certicon.

In 2017 en 2018 is veel gebruik gemaakt van het protocol. Op veel bedrijven waren toen de stallen vrijgegeven, maar was er nog een voorraad met fipronil verontreinigde mest op het bedrijf. Reguliere afvoer van deze mest is alleen mogelijk als uit onderzoek blijkt dat de mest onder de norm voor fipronil zit. Hiervoor is het protocol voorraad bemonstering opgesteld. Het aantal aanvragen voor deze monstername is inmiddels minimaal. Daarom wordt dit protocol nu beëindigd.