Nieuws

Praktische tips afvoer van eieren

Een goede bioveiligheid rondom eiertransporten helpt de insleep en verspreiding van ziektekiemen te beperken. De gevolgen van bijvoorbeeld een vogelgriepuitbraak of een salmonellabesmetting zijn groot.

Logistiek rondom eierafvoer: Een kwetsbare schakel

De aan- en afvoer van eieren is op elk leghennen- of vermeerderingsbedrijf vaste prik. Een moment waarop veel bewegingen samenkomen: mensen, materialen en transportmiddelen gaan van buiten naar binnen en weer terug. Precies daar zit een kwetsbare schakel in de bioveiligheid. Uiteindelijk maakt het gedrag van pluimveehouder, personeel of eierchauffeur het verschil.

Opheffing ophokplicht Gelderse Vallei en intrekkingsdata Biddinghuizen en Marrum (11 juni 2026)

De staatssecretaris van het ministerie van LVVN heeft besloten de ophok- en afschermplicht nu ook in de Gelderse Vallei op te heffen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Bornerbroek (29 januari 2026)

29 januari 2026

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Bornerbroek is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

  • Afvoer consumptie-eieren: het vervoer van consumptie-eieren van pluimveebedrijven uit dit beperkingsgebied is vanaf heden toegestaan. Klik hier voor de aanwijzingen. Neem voor meer informatie contact op met een van de aangewezen pakstations of verwerkers.
  • Afvoer vleeskuikens: de NVWA heeft slachterijen aangewezen voor dit beperkingsgebied. Onder voorwaarden en met een ontheffing van de NVWA kunnen vleeskuikens afgevoerd worden. Op de site van AVINED staat hoe u een ontheffing kunt aanvragen.
  • Verplaatsen opfok (groot) ouderdieren of opfokleghennen: verplaatsing is in geval van welzijnsproblemen mogelijk vanaf twee weken na de (laatste) uitbraak in een beperkingsgebied met een ontheffing van de NVWA. Aan deze ontheffingen zijn voorwaarden verbonden. Let op: begin tijdig met de procedure.
  • Afvoer van broedeieren: afvoer van broedeieren naar een broederij is mogelijk vanaf 7 dagen na de (laatste) uitbraak met een ontheffing van de NVWA. Aan deze ontheffingen zijn voorwaarden verbonden. Let op: begin tijdig met de procedure. Afvoer van broedeieren naar een aangewezen eierverwerker kan vanaf heden. De aanwijzingen vindt u hier.

Vanaf heden is de afvoer van broedeieren uit een beperkingsgebied (0 – 10 km) mogelijk na 7 dagen na de instelling van het gebied i.p.v. na 14 dagen. Hiervoor dienen de gebruikelijke ontheffingen worden aangevraagd en ook zijn de gebruikelijke voorwaarden van toepassing, zoals traceerbaarheid en ontsmetting van de eieren wanneer, het bedrijf in een bewakingsgebied ligt (3 – 10 KM) en aanvullend een PCR-test met een negatieve uitslag voor bedrijven in een beschermingsgebied. Zie voor deze voorwaarden de site van AVINED: Procedure afvoer broedeieren – AVINED.