Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Gasselternijveenschemond (10 oktober 2025)

Vanaf heden is afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Gasselternijveenschemond onder voorwaarden weer mogelijk.

Vogelgriep vastgesteld in Gasselternijveenschemond (7 oktober 2025)

Het ministerie van LVVN heeft gemeld dat in Gasselternijveenschemond (gemeente Aa en Hunze, provincie Drenthe) vogelgriep is vastgesteld op een bedrijf met vleeskuikenouderdieren.

AVINED biedt Pluimveevisie 2040 aan Minister Wiersma aan

Op 2 oktober 2025 heeft Kees de Jong, voorzitter van AVINED, de Pluimveevisie 2040 aangeboden aan minister Wiersma.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Beperkingsgebied ingesteld i.v.m. vogelgriepuitbraak in Minderhout (België) – 24-10-22

24 oktober 2022

In de plaats Minderhout (Gemeente Hoogstraten) in België is vogelgriep vastgesteld. Een deel van het 10 km-gebied rond de uitbraak bevindt zich in Nederland. Daarom heeft het ministerie van LNV een beperkingsgebied (3- en 10 km-gebied) in Nederland ingesteld. In dit gebied geldt het vervoerverbod.

Vervoersverbod

Het vervoersverbod in het beperkingsgebied rond de uitbraak heeft betrekking op alle vogels en broed- en consumptie-eieren vanaf een locatie met vogels. Ook geldt het verbod voor mest van vogels en gebruikt strooisel, en voor andere dieren en dierlijke producten afkomstig van bedrijven met gevogelte. Daarnaast gelden regels voor de jacht, zo is het in dit gebied onder andere verboden te jagen op eenden of te jagen in gebieden waar dat watervogels kan verstoren.