Nieuws

Facturatie door AVINED

In de week van 10 juni 2025 worden de facturen voor de aangewezen databanken (2025), Onderzoek en Innovatie (2e deel 2024) en zelfcontrole antibiotica (2025) per mail verstuurd.

Ophokplicht pluimvee grotendeels ingetrokken (28 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat de ophok- en afschermplicht voor pluimvee per direct wordt ingetrokken voor bijna heel Nederland.

Newcastle disease bij hobbyduiven in Oldenzaal (23 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat er een uitbraak met Newcastle disease is vastgesteld bij als hobby gehouden duiven in Oldenzaal (provincie Overijssel).

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Beperkingsgebied ingesteld i.v.m. vogelgriepuitbraak in Minderhout (België) – 24-10-22

24 oktober 2022

In de plaats Minderhout (Gemeente Hoogstraten) in België is vogelgriep vastgesteld. Een deel van het 10 km-gebied rond de uitbraak bevindt zich in Nederland. Daarom heeft het ministerie van LNV een beperkingsgebied (3- en 10 km-gebied) in Nederland ingesteld. In dit gebied geldt het vervoerverbod.

Vervoersverbod

Het vervoersverbod in het beperkingsgebied rond de uitbraak heeft betrekking op alle vogels en broed- en consumptie-eieren vanaf een locatie met vogels. Ook geldt het verbod voor mest van vogels en gebruikt strooisel, en voor andere dieren en dierlijke producten afkomstig van bedrijven met gevogelte. Daarnaast gelden regels voor de jacht, zo is het in dit gebied onder andere verboden te jagen op eenden of te jagen in gebieden waar dat watervogels kan verstoren.