Nieuws

Ophokplicht pluimvee grotendeels ingetrokken (28 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat de ophok- en afschermplicht voor pluimvee per direct wordt ingetrokken voor bijna heel Nederland.

Newcastle disease bij hobbyduiven in Oldenzaal (23 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat er een uitbraak met Newcastle disease is vastgesteld bij als hobby gehouden duiven in Oldenzaal (provincie Overijssel).

Inschatting risico besmetting met vogelgriep (20 mei 2025)

De deskundigengroep dierziekten HPAI heeft op 6 mei een nieuwe inschatting gemaakt van het risico dat een commercieel pluimveebedrijf wordt getroffen door vogelgriep. Het risico is ten opzichte van de vorige inschatting verlaagd van hoog tot matig tot hoog.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Bijeenkomst ‘Vogelgriep in de omgeving’ 4 september

20 september 2019

Op woensdag 4 september organiseerden LNV, de Dierenbescherming en stichting AVINED de bijeenkomst ‘Vogelgriep in de omgeving’. Via casussen discussieerden o.a. provincies, gemeentes, waterschappen, omgevingsdiensten, LNV, Dierenbescherming, wetenschappers, pluimveehouders en sectorpartijen over structuurmaatregelen om insleep vanuit de omgeving te verkleinen. Van de vestiging van nieuwe bedrijven en de aanleg van nieuw open water tot trends als meer welzijnsvriendelijkere huisvestingssystemen. En met succes! De bijeenkomst leidde namelijk tot interessante ideeën en voorstellen. De komende weken inventariseren de betrokkenen de vervolgstappen.

De bijeenkomst maakt onderdeel uit van de roadmap ‘Strategische aanpak vogelgriep’, waarin alle beschikbare kennis over HPAI bijeen is gebracht. Meer weten over de roadmap ‘Strategische aanpak vogelgriep’? Klik hier