Nieuws

Inschatting risico besmetting met vogelgriep (20 mei 2025)

De deskundigengroep dierziekten HPAI heeft op 6 mei een nieuwe inschatting gemaakt van het risico dat een commercieel pluimveebedrijf wordt getroffen door vogelgriep. Het risico is ten opzichte van de vorige inschatting verlaagd van hoog tot matig tot hoog.

IKB Kip: Uitvoeringsbesluit Corona en vogelgriep IKB Kip ingetrokken

Het uitvoeringsbesluit Corona en vogelgriep wordt ingetrokken.

IKB Kip: douchen

Let op: vanaf 1 juli 2028 moet elk IKB pluimveebedrijf een doorloopdouche in de hygiënesluis hebben en gebruiken.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

QS: Controle-indexen voor pluimveebedrijven

15 juli 2021

De audit index biosecurity (BSI) en de audit index livestock farming (LFI) ondersteunen diereigenaren en Bündlers bij het beoordelen van varkenshouderijen. Vanaf 1 juli 2021 zijn beide auditindexen ook beschikbaar gesteld op het softwareplatform voor pluimveebedrijven.

De indexen worden berekend op basis van de resultaten van de reguliere controles. Gedefinieerde auditcriteria die van belang zijn voor biosecurity en veehouderij worden meegenomen in de berekening. De indexwaarde geeft beknopt weer of alle eisen volledig zijn geïmplementeerd. De controle-indexen kunnen een waarde bereiken tussen 100 (= alle criteria volledig vervuld / beoordeeld A) en 0 (= alle criteria niet vervuld / beoordeeld D). Alle waarden onder de 100 geven aan dat er niet volledig aan de eisen is voldaan en dat er actie moet worden ondernomen. Veehouders vinden de audit-indexen in het laatste auditrapport direct naast de informatie over de auditresultaten.

Een hoge bioveiligheidsstatus is voor alle bedrijven van groot belang om de introductie van dierziekten te voorkomen.