Nieuws

Herhaling: Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij

Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij door het RIVM en de NVWA.

Bemonsteringsfrequentie Salmonella (groot)ouderdierbedrijven per 1 juli 2026 omhoog

In 2025 is de EU-doelstelling voor Salmonellabesmettingen in (groot)ouderdieren overschreden. Hierdoor zal met ingang van 1 juli 2026 de verplichte monstername voor monitoring van zoönotische salmonella door houders van vermeerderingsdieren in Nederland worden verhoogd.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Biddinghuizen (18 mei 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Biddinghuizen is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Coronavirus en de QS-controle

18 maart 2020

In verband met de huidige verspreiding van het Coronavirus, vragen we u aandacht voor het volgende: Bent u zelf verkouden of grieperig, neem dan contact op met uw Certificerende Instantie om de audit af te zeggen als er iets staat ingepland. Dit wordt niet gezien als weigering. De Certificerende Instantie stuurt alleen auditoren op pad die gezond zijn en geen klachten hebben zoals door het RIVM beschreven. De Certificerende Instantie kan uw certificaat met maximaal 3 maanden verlengen als de audit vanwege Corona niet door kan gaan. De Certificerende Instantie beslist in elk afzonderlijk geval over de uitvoering van de QS-controle.