Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Ede (24-02-2026)

In Ede (gemeente Ede, provincie Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 23.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Uithuizermeeden (m.i.v. 23 februari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Uithuizermeeden is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.  

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Aalsum (21 februari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Aalsum is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Erklärung Vorschrift Wasserproben (F17)

17 oktober 2024

Vorschrift F17 wurde zum 1. Juni 2024 geändert. Es steht nun darin: „Mehrere Labors können in Anspruch genommen werden, wenn die Einrichtungen wenigstens einen chemischen oder einen bakteriologischen Parameter im Anwendungsbereich haben.“ Diese Ergänzung soll deutlich machen, dass IKB-Kip-Teilnehmer Proben an verschiedene Labors schicken können (eines für den bakteriologischen und eines für den chemischen Bereich). Die Anforderungen, die in der Vorschrift an Labors gestellt werden, ändern sich nicht.