Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Biddinghuizen (18 mei 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Biddinghuizen is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep vastgesteld in Biddinghuizen (14-05-2026)

Het ministerie van LVVN heeft gemeld dat in Biddinghuizen, gemeente Dronten, provincie Flevoland vogelgriep is vastgesteld op een leghennenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 55.000 hennen op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Regenwater: De onderschatte besmettingsroute

In Nederland is regen eerder regel dan uitzondering. Met meer dan 200 neerslagdagen per jaar krijgen pluimveebedrijven vaak te maken met natte omstandigheden. Toch wordt regenwater zelden gezien als een serieus bioveiligheidsrisico. Onterecht, blijkt uit recent praktijkonderzoek: water kan een verrassend efficiënte transporteur zijn van vuil, stof en ziekteverwekkers.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Het register met erkende HOSOWO-instanties op de website

10 maart 2020

1 juli 2019 is de nieuwe HOSOWO-regeling gestart. HOSOWO-instanties die in het verleden ook hebben deelgenomen aan de HOSOWO-regeling konden zich tot 1 juni 2019 aanmelden onder een tijdelijke erkenning.

Alle HOSOWO-instanties met een tijdelijke HOSOWO erkenning hebben inmiddels de erkenningscontrole doorlopen. Bij het succesvol doorlopen van de erkenningscontrole volgt een erkenning voor HOSOWO. Het register met HOSOWO-instanties met een tijdelijke erkenning heeft plaats gemaakt voor een register met erkende HOSOWO-instanties. Het register is te vinden op de webpagina van HOSOWO op de AVINED-website en kunt u hier raadplegen.