Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Oudemolen (24 maart 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Oudemolen is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Nieuw voorschrift (G13) reinigingswerkzaamheden in eigen beheer

Om inzicht te verkrijgen in hoe en met welke middelen er wordt gereinigd en daarmee de gebruikte middelen te kunnen borgen, is het voorschrift reinigen in eigen beheer ingevoerd.

Nieuw voorschrift (G13) reinigingswerkzaamheden in eigen beheer

Binnen IKB Kip is een nieuw voorschrift (G13) voor pluimveebedrijven ingevoerd voor deelnemers die reinigingswerkzaamheden in eigen beheer uitvoeren. Met dit voorschrift willen we meer zicht krijgen op de uitvoering van reinigen in eigen beheer. 

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Klärung Änderung Salmonellenproben für Aufzuchtbetriebe

27 mei 2021

Im Schreiben und in die neue Vorschriften wurde angegeben dass Aufzuchtbetriebe die Salmonellenproben 14 Tage vor der Umstallung von einem Tierarzt oder tiermedizinischen Fachangestellten nehmen lassen müssen (Vorschrift H10). Dies sollte maximal 14 Tage vor der Umstallung gewesen sein. Die Änderung im Vorschriften ist nur wer die Salmonellenproben nehmen muss, nicht wann (Vorschrift H10 und Artikel 5c ‘Beschreibung der Probenahmen und der Beantragung von Ausnahmegenehmigungen‘).