Nieuws

Praktische tips afvoer van eieren

Een goede bioveiligheid rondom eiertransporten helpt de insleep en verspreiding van ziektekiemen te beperken. De gevolgen van bijvoorbeeld een vogelgriepuitbraak of een salmonellabesmetting zijn groot.

Logistiek rondom eierafvoer: Een kwetsbare schakel

De aan- en afvoer van eieren is op elk leghennen- of vermeerderingsbedrijf vaste prik. Een moment waarop veel bewegingen samenkomen: mensen, materialen en transportmiddelen gaan van buiten naar binnen en weer terug. Precies daar zit een kwetsbare schakel in de bioveiligheid. Uiteindelijk maakt het gedrag van pluimveehouder, personeel of eierchauffeur het verschil.

Opheffing ophokplicht Gelderse Vallei en intrekkingsdata Biddinghuizen en Marrum (11 juni 2026)

De staatssecretaris van het ministerie van LVVN heeft besloten de ophok- en afschermplicht nu ook in de Gelderse Vallei op te heffen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Lijst met dagelijkse mortaliteit verplicht aanleveren aan slachterij vanaf 1 januari 2021

27 november 2020

Heeft u als vleeskuikenhouder een bezettingsdichtheid van meer dan 33kg/m3? Dan moet u vanaf 1 januari 2021 bij de slachterij een lijst aanleveren met de dagelijkse mortaliteit van uw koppel. Dit is aanvullend op het melden van het gecumuleerde dagelijkse mortaliteitscijfer via het VKI-formulier. Deze verplichting komt voor uit Europese wetgeving en wordt door de NVWA vanaf 1 januari 2021 gehandhaafd.

De lijst met de dagelijkse mortaliteit aan de slachterij is in principe vormvrij, zolang de slachterij de gegevens goed kan beoordelen. Op RVO.nl vindt u een Excel document met de juiste formules. Dit document vindt u onder ‘Rekentool’. U kunt dit document gebruiken om de (gecumuleerde) dagelijkse mortaliteitsgegevens te berekenen en de lijst aan te leveren bij de slachterij.

Meer informatie kunt u vinden op de website van de RVO.

De Europese Commissie heeft tijdens een audit in 2014 aangegeven dat de dagelijkse sterftecijfers nodig zijn om te beoordelen of, en in welk stadium van het leven, er problemen waren met het dierenwelzijn op het bedrijf. Deze verplichting om de gegevens over de dagelijkse mortaliteit van vleeskuikens uit categorie 2 (33-39 kg/m2) en 3 (39-42 kg/m2) aan te leveren op het slachthuis, volgt uit de Europese Richtlijn 2007/43/EG (punt 1.1 van bijlage III). In juni 2019 is Nederland hier wederom op aangesproken. Vanaf 1 januari 2021 gaat de NVWA hierop handhaven.