Nieuws

Intrekkingsdata beperkingsgebieden (13 februari 2026)

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden ingetrokken na 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden. Voorwaarde is dat in een gebied geen nieuw geval van HPAI wordt aangetroffen.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Moergestel (10 februari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Moergestel is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.  

Vogelgriep vastgesteld in Moergestel (7 februari 2026)

In Moergestel (gemeente Oisterwijk, provincie Noord-Brabant) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met kalkoenen. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 38.000 kalkoenen op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

QS-lijst van voedermiddelen

17 december 2020

Met ingang van 1 januari 2021 treedt de nieuwe QS-lijst voor voedermiddelen in werking. Deze lijst bevat ongeveer 750 voedermiddelen waarvan het gebruik is toegestaan in het QS-schema. Deze nieuwe lijst is beduidend uitgebreider dan de eerder gehanteerde lijst.

Alle producten worden weergegeven met de bijbehorende codenummers. De nummers van de EU-catalogus en de positieve lijst worden ook opgeslagen voor een compleet overzicht. Daarnaast is er (zoals voorheen) een uitsluitingslijst waarin individuele diervoeders uit de EU-catalogus worden aangekondigd waarvan het gebruik niet is toegestaan in het QS-schema. De nieuwe QS-lijst van voedermiddelen wordt gepubliceerd als bijlage 9.5.