Nieuws

Praktische tips rondom zonering

Een goede bioveiligheid rondom zonering helpt de insleep en verspreiding van ziektekiemen te beperken. De gevolgen van bijvoorbeeld een vogelgriepuitbraak of een salmonellabesmetting zijn groot. Samen moeten we alles op alles zetten om besmettingen te voorkomen.

Zonering werkt bij bewuste overgang

Zonering klinkt eenvoudig: deel een pluimveebedrijf op in zones met een verschillende hygiënestatus en voorkom dat ziekteverwekkers zich verspreiden. Toch zorgt juist dit onderdeel in de praktijk regelmatig voor verwarring.

QS facturatie 2026 / QS rechnungsstellung 2026

Op 19 oktober 2026 worden de facturen voor QS deelnemers over 2026 verstuurd. 

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Stand van zaken vogelgriep

24 juni 2020

Er heerst nog steeds vogelgriep in Europa. Zo is er sprake van HPAI H5N8 in Bulgarije en Hongarije. En is Italië recent getroffen door laagpathogene vogelgriep. Oplettendheid blijft daarom nog steeds van belang, ondanks dat de zomerperiode zich kenmerkt als een lagere risicoperiode van vogelgriep.

HPAI H5N8 in Bulgarije en Hongarije

In de afgelopen winter- en voorjaarsperiode zijn diverse landen in Midden en Oost-Europa getroffen door het hoog pathogene H5N8-virus. Dit leidde tot een tijdelijke ophokplicht van commercieel gehouden pluimvee in Nederland. Het H5N8-virus lijkt nog niet helemaal te zijn verdwenen in Oost-Europa. Begin juni zijn er namelijk weer drie pluimveebedrijven getroffen door H5N8 in Hongarije en Bulgarije. Dit meldt de Wereldorganisatie voor diergezondheid (OIE).

LPAI in Italië

Uit recente meldingen van de OIE blijkt dat in het noorden van Italië een struisvogelbedrijf getroffen is door het laag pathogene vogelgriepvirus H5N3. Het gaat om 132 struisvogels in de regio Lombardije. In een andere noordelijke Italiaanse regio (Veneto) is al eerder (april) het laag pathogene virus H7N1 vastgesteld op twee kalkoenbedrijven. In Italië zijn de gebruikelijke maatregelen getroffen op deze bedrijven

Meer informatie

Neem voor meer informatie contact op met AVINED: info@avined.nl | 088 998 4340