Nieuws

Officiële monstername Salmonella? Wees kritisch!

Als pluimveehouder moet u regelmatig monsters nemen om te controleren of uw pluimvee is besmet met Salmonella. Deze monitoring doet u zelf of een erkende HOSOWO-instantie.

Facturatie door AVINED

In de week van 10 juni 2025 worden de facturen voor de aangewezen databanken (2025), Onderzoek en Innovatie (2e deel 2024) en zelfcontrole antibiotica (2025) per mail verstuurd.

Ophokplicht pluimvee grotendeels ingetrokken (28 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat de ophok- en afschermplicht voor pluimvee per direct wordt ingetrokken voor bijna heel Nederland.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Stand van zaken vogelgriep (30 maart 2022)

31 maart 2022

Intrekkingsdata beperkingsgebieden (10 km)

  • Een beperkingsgebied (10 km) kan worden vrijgegeven vanaf 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden. Voorwaarde is dat in een gebied geen nieuw geval van HPAI wordt aangetroffen.
  • Let op: voor overlappende beperkingsgebieden telt altijd de intrekkingsdatum van het meest recente gebied.

Voor de huidige beperkingsgebieden (10 km) gelden in principe de volgende data:

  • Hellum: 31-03-22
  • Losdorp: 31-03-22
  • Wageningen: 02-04-22
  • Son: 02-04-22
  • Hedel: 04-04-22
  • Hekendorp: 09-04-22
  • Lunteren: 11-04-22
  • Lunteren II: 18-04-22

Uitbraak HPAI in België

Op 30 maart 2022 is een uitbraak van hoogpathogene aviaire influenza van het type H5N1 vastgesteld op een vermeerderingsbedrijf in Meulebeke (provincie West-Vlaanderen, België).

In Frankrijk zijn in maart 2022 enkele tientallen uitbraken van hoogpathogene aviaire influenza vastgesteld in het middenwesten van Frankrijk.

De vogelgriepsituatie blijft zorgwekkend. Let op de bioveiligheid van uw bedrijf. Wees ook alert op klinische verschijnselen van AI, zodat besmetting in een zo vroeg mogelijk stadium wordt ontdekt. Neem bij twijfel contact op met uw dierenarts. Klik hier voor de meldcriteria vogelgriep.