Nieuws

Griepprik voor pluimveehouders

Het ministerie van VWS heeft besloten de doelgroep voor de jaarlijkse griepvaccinatie uit te breiden. Ook mensen die een groter risico lopen om met vogelgriep in aanraking te komen, waaronder pluimveehouders, worden geadviseerd een griepprik te halen.

Herfstperiode vraagt om extra alertheid op NCD

De situatie rondom vogelgriep in Europa is de afgelopen maanden gelukkig relatief rustig. Toch neemt met het aanbreken van de herfst het risico op nieuwe uitbraken weer toe. Ook Newcastle Disease (NCD) blijft een aandachtspunt. Op 30 september jl. is er een uitbraak gemeld bij hobbydieren in Tongeren in België, niet ver van de Nederlandser grens. Voor beide ziekten geldt: blijf alert, let goed op ziekteverschijnselen en zorg dat de bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf op orde zijn.

Herfstperiode vraagt om extra alertheid op vogelgriep

De situatie rondom vogelgriep in Europa is de afgelopen maanden gelukkig relatief rustig. Toch neemt met het aanbreken van de herfst het risico op nieuwe uitbraken weer toe. Ook Newcastle Disease (NCD) blijft een aandachtspunt. Voor beide ziekten geldt: blijf alert, let goed op ziekteverschijnselen en zorg dat de bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf op orde zijn.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Tweede uitbraak in Sint Laureins (België)

29 september 2022

In Sint Laureins (België) is opnieuw een uitbraak van vogelgriep vastgesteld. Het bedrijf ligt dicht bij de Nederlandse grens, waardoor het beperkingsgebied zich ook voor een deel in Nederland bevindt. Het ministerie van LNV heeft op 28-09-22 het Nederlandse deel van het beperkingsgebied vastgesteld. Het gebied staat op de RVO dierziektenviewer.