Nieuws

Praktische tips rondom zonering

Een goede bioveiligheid rondom zonering helpt de insleep en verspreiding van ziektekiemen te beperken. De gevolgen van bijvoorbeeld een vogelgriepuitbraak of een salmonellabesmetting zijn groot. Samen moeten we alles op alles zetten om besmettingen te voorkomen.

Zonering werkt bij bewuste overgang

Zonering klinkt eenvoudig: deel een pluimveebedrijf op in zones met een verschillende hygiënestatus en voorkom dat ziekteverwekkers zich verspreiden. Toch zorgt juist dit onderdeel in de praktijk regelmatig voor verwarring.

QS facturatie 2026 / QS rechnungsstellung 2026

Op 19 oktober 2026 worden de facturen voor QS deelnemers over 2026 verstuurd. 

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Update vogelgriep (23-09-2021)

23 september 2021

In dit nieuwsbericht: het risico voor de commerciële pluimveehouderij om besmet te raken met HPAI wordt ingeschat als medium. Vogeltrek komt weer op gang. Het beperkingsgebied Heeten wordt opgeheven met ingang van 24-09-21.

Risicobeoordeling HPAI

In de gisteren gepubliceerde beoordeling van Wageningen Bioveterinary Research (WBVR), waarbij de HPAI infecties van 21 juni t/m 8 september zijn meegenomen, is het risico dat de commerciële pluimveehouderij besmet wordt met HPAI ingeschat als medium. Dit is iets lager dan de vorige analyse van mei 2021 toen het WBVR het risico beoordeelde als medium/hoog.

WBVR meldt ook dat de vogeltrek vanaf half september weer op gang is gekomen en deze trekvogels opnieuw HPAI virussen kunnen meebrengen naar Nederland. Op dit moment zijn er nog geen signalen van vogelsterfte of detectie van HPAI H5 virussen vanuit de broedgebieden van de wilde watervogels in Siberië. Door de najaarstrek komen er meer wilde vogels in Nederland en ook zal de omgevingstemperatuur afnemen. Beide factoren dragen bij aan de transmissie van HPAI tussen vogels.

Beoordeling WBVR

Blijf alert

Het risico op introductie van vogelgriep op pluimveebedrijven is aanwezig en zal de komende tijd mogelijk toenemen. Waakzaamheid blijft geboden en AVINED roept een ieder op scherp te blijven en alle juiste biosecurity maatregelen te nemen.

Opheffen beperkingsgebied Heeten

Het beperkingsgebied (3- en 10-km-gebied) Heeten wordt met ingang van 24 september 2021 opgeheven. Daarmee vervallen de beperkende vervoersmaatregelen in dit gebied en kan pluimvee ook weer geplaats worden op de pluimveebedrijven.