Nieuws

Ophokplicht pluimvee grotendeels ingetrokken (28 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat de ophok- en afschermplicht voor pluimvee per direct wordt ingetrokken voor bijna heel Nederland.

Newcastle disease bij hobbyduiven in Oldenzaal (23 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat er een uitbraak met Newcastle disease is vastgesteld bij als hobby gehouden duiven in Oldenzaal (provincie Overijssel).

Inschatting risico besmetting met vogelgriep (20 mei 2025)

De deskundigengroep dierziekten HPAI heeft op 6 mei een nieuwe inschatting gemaakt van het risico dat een commercieel pluimveebedrijf wordt getroffen door vogelgriep. Het risico is ten opzichte van de vorige inschatting verlaagd van hoog tot matig tot hoog.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Veel gestelde vragenlijst over vogelgriep

5 november 2020

AVINED heeft een veel gestelde vragenlijst opgesteld over de vogelgriepuitbraken in Nederland. Het is een dynamische lijst die regelmatig aangepast wordt, als de situatie hierom vraagt. Ondanks dat de lijst met de grootst mogelijke zorgvuldigheid is opgesteld, kunnen hier geen rechten aan worden ontleend en kunnen gebruikers geen aanspraak maken op de juistheid en volledigheid van de inhoud. Staat uw vraag er niet bij? Neem dan contact op met de helpdesk van AVINED (info@avined.nl | 088 – 998 4340).

Waar kan ik de lijst vinden?

Onderaan deze webpagina kunt u de veel gestelde vragenlijst bekijken. Het staat in een lijst ‘Bestand’ onderaan de hygiëneprotocollen. Zo heeft u altijd de meest actuele versie voor handen.