Nieuws

Help mee Salmonella bij legpluimvee beter in beeld te krijgen

Sinds 2023 ziet de Nederlandse legpluimveesector een toename in salmonellabesmettingen. AVINED en de Gezondheidsdienst voor Dieren (Royal GD) onderzoeken welke risicofactoren hierbij een rol spelen. Daarvoor vergelijken we gegevens van besmette en niet-besmette bedrijven.

Facturatie door AVINED

In de week van 20 april 2026 worden de facturen voor de aangewezen databanken (2026) en Onderzoek en Innovatie (2e deel 2025) per mail verstuurd.

Wijziging regels bij intrekking beperkingszones vogelgriep

Per 15 april 2026 geldt een aangepaste werkwijze voor het intrekken van beperkingszones die zijn ingesteld naar aanleiding van uitbraken van hoog pathogene vogelgriep.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Vogelgriep in België (Kinrooi) bij Nederlandse grens (22 november 2025)

24 november 2025

Het ministerie van LVVN heeft gemeld dat in de buurt van Kinrooi, net over de grens in Belgisch-Limburg, vogelgriep is vastgesteld op een opfokpluimveebedrijf. België heeft een beschermings- (3 km) en bewakingszone (10 km) ingesteld die deels in Nederland liggen. Het ministerie van LVVN heeft daarom een zone ingesteld in Limburg. In de 3km zone in Nederland liggen vijf pluimveebedrijven, die door de NVWA worden gescreend. In de 10km zone liggen 46 pluimveebedrijven, waaronder een pluimveeslachterij.

Vervoersverbod
Binnen het 3 en 10-kilometergebied geldt per direct een vervoersverbod. Dit betekent dat er vanaf locaties met vogels in deze zone geen vogels, broed- en/of consumptie-eieren vervoerd mogen worden. Ook geldt een verbod voor de afvoer van mest van vogels en gebruikt strooisel, en voor andere dieren en dierlijke producten afkomstig van bedrijven met vogels. Deze maatregelen zijn nodig om verspreiding naar andere delen van het land te voorkomen. Waar de beperkingszone precies is, is te zien op de dierziektenviewer van RVO.

Landelijke maatregelen
Er geldt sinds 16 oktober 2025 een landelijke ophok- en afschermplicht in Nederland. De ophokplicht is van toepassing op alle commercieel gehouden vogels.

Dierziektenviewer (RVO)
Regeling Kinrooi (België) 2025 (LVVN)
Kaart 10 km Kinrooi (België) 2025 (LVVN)
Kaart 3 km Kinrooi (België) 2025 (LVVN)