Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Biddinghuizen (18 mei 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Biddinghuizen is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep vastgesteld in Biddinghuizen (14-05-2026)

Het ministerie van LVVN heeft gemeld dat in Biddinghuizen, gemeente Dronten, provincie Flevoland vogelgriep is vastgesteld op een leghennenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 55.000 hennen op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Regenwater: De onderschatte besmettingsroute

In Nederland is regen eerder regel dan uitzondering. Met meer dan 200 neerslagdagen per jaar krijgen pluimveebedrijven vaak te maken met natte omstandigheden. Toch wordt regenwater zelden gezien als een serieus bioveiligheidsrisico. Onterecht, blijkt uit recent praktijkonderzoek: water kan een verrassend efficiënte transporteur zijn van vuil, stof en ziekteverwekkers.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Vogelgriep vastgesteld bij wilde zwanen in Kockengen

22 oktober 2020

In Kockengen (Utrecht) is bij twee wilde knobbelzwanen vogelgriep vastgesteld. Het gaat om een hoogpathogene variant van vogelgriep (HPAI van het serotype H5N8). Minister Schouten heeft de deskundigengroep dierziekten gevraagd deze bevinding te beoordelen. Daarna bepaalt minister Schouten of – en zo ja, welke – vervolgstappen nodig zijn. AVINED roept u op extra alert te zijn op de bioveiligheid van uw bedrijf.

De deskundigengroep zal vandaag (21 oktober) in kaart brengen wat het risico is voor een pluimveebedrijf om besmet te raken met hoogpathogene vogelgriep. Minister Schouten zal daarna bepalen of – en zo ja, welke – vervolgstappen nodig zijn. AVINED houdt u hiervan op de hoogte.

Hetzelfde hoogpathogene vogelgrieptype is de afgelopen maanden tientallen keren vastgesteld in Rusland en Kazachstan, zowel in het wild als bij pluimveehouderijen. Klik hier voor tips voor een goede bioveiligheidsstatus op uw bedrijf.

Meer informatie

Heeft u vragen of opmerkingen? Neem dan contact op met AVINED: info@avined.nl | 088 998 4340.