Nieuws

Vogelgriep in Kleve, Duitsland (15 december 2025)

In de buurt van Kleve, deelstaat Noordrijn-Westfalen, net over de grens in Duitsland, is vogelgriep vastgesteld op een pluimveebedrijf.

Intrekkingsdata diverse beperkingsgebieden (11 december 2025)

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden ingetrokken na 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden.

Vogelgriep in Uitwijk (10 december 2025)

In Uitwijk (gemeente Altena, provincie Noord-Brabant) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 80.000 dieren op de locatie door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) geruimd.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Vogelgriep vastgesteld bij wilde zwanen in Kockengen

22 oktober 2020

In Kockengen (Utrecht) is bij twee wilde knobbelzwanen vogelgriep vastgesteld. Het gaat om een hoogpathogene variant van vogelgriep (HPAI van het serotype H5N8). Minister Schouten heeft de deskundigengroep dierziekten gevraagd deze bevinding te beoordelen. Daarna bepaalt minister Schouten of – en zo ja, welke – vervolgstappen nodig zijn. AVINED roept u op extra alert te zijn op de bioveiligheid van uw bedrijf.

De deskundigengroep zal vandaag (21 oktober) in kaart brengen wat het risico is voor een pluimveebedrijf om besmet te raken met hoogpathogene vogelgriep. Minister Schouten zal daarna bepalen of – en zo ja, welke – vervolgstappen nodig zijn. AVINED houdt u hiervan op de hoogte.

Hetzelfde hoogpathogene vogelgrieptype is de afgelopen maanden tientallen keren vastgesteld in Rusland en Kazachstan, zowel in het wild als bij pluimveehouderijen. Klik hier voor tips voor een goede bioveiligheidsstatus op uw bedrijf.

Meer informatie

Heeft u vragen of opmerkingen? Neem dan contact op met AVINED: info@avined.nl | 088 998 4340.