Nieuws

Uitspraak rechtbank over het vangen van pluimvee

De uitspraak van de rechtbank over het vangen van pluimvee stelt ons teleur. De Nederlandse pluimveesector doet iedere dag zijn uiterste best om veilige producten aan consumenten te bieden, met daarbij oog voor mens, dier en milieu.

Vogelgriep vastgesteld in Woerdense Verlaat (17 juli 2026)

In Woerdense Verlaat (gemeente Nieuwkoop), provincie Zuid-Holland, is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouderij. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 40 kippen en 110 watervogels op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Praktische tips afvoer van eieren

Een goede bioveiligheid rondom eiertransporten helpt de insleep en verspreiding van ziektekiemen te beperken. De gevolgen van bijvoorbeeld een vogelgriepuitbraak of een salmonellabesmetting zijn groot.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Wijzigingen per 1 januari 2020

23 december 2019

Met ingang van 1 januari 2020 wijzigen de QS voorschriften, het gaat hierbij om minimale wijzigingen. Een overzicht van de wijzigingen per 1 januari 2020, vindt u in de nieuwsbrief van Kiwa VERIN.

 

Antibiotica

Bedrijven met (groot)ouderdieren wordt het vanaf 1 januari 2020 verplicht om antibioticagebruik te registreren. Voor vleeskuikenbedrijven geldt deze verplichting al. QS erkent diverse buitenlandse databanken waarin antibiotica geregistreerd wordt, waaronder de Nederlandse, Belgische en Deense antibiotica databank. Als Nederlands, Belgisch of Deens bedrijf, hoeft u antibiotica dus niet aanvullend te registreren in de Duitse databank (Vetproof). Bedrijven in andere landen dienen dit wel te doen.

 

Diergeneesmiddelen

QS heeft daarnaast de catalogus geactualiseerd met daarin de goedgekeurde diergeneesmiddelen die ingezet mogen worden bij pluimvee (op basis van actieve stoffen). Ook zijn de wachttermijnen toegevoegd. Standaard is om een wachttermijn van twee dagen te volgen.