Nieuws

Screening en kadaverbemonstering in plaats van preventief ruimen

In de plaats van preventief ruimen komt een dagelijkse screening en een kadaverbemonstering in een 3 km-zone rond het besmette bedrijf in het pluimveedichte gebied.

Niet meer (standaard) preventief ruimen bij vogelgriep in pluimveedichte gebieden

Het ministerie van LNV heeft het beleid van preventief ruimen van bedrijven bij vogelgriepbesmettingen gewijzigd.

Intrekking ophokplicht in regio 19 en versoepeling verbod bezoek pluimveestallen (30-08-23)

Het ministerie van LNV heeft besloten de ophokplicht met ingang van 31 augustus 2023 ook in regio 19 (De Peel) in te trekken.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Wijzigingen QS per 1 januari 2021

17 december 2020

Met ingang van 1 januari 2021 wijzigen de QS voorschriften, het gaat hierbij om minimale wijzigingen. Een overzicht van de wijzigingen per 1 januari 2021, vindt u in de nieuwsbrief van Kiwa VERIN. Deze wijzigingen zijn opgenomen aan het einde van de volgende documenten:

Hieronder worden nog een aantal voorschriften toegelicht:

  • Voorschrift 2.1: Alle documenten moeten minimaal 3 jaar bewaard worden
  • Voorschrift 2.1.1: In de plattegrond van het bedrijf worden alle onderdelen duidelijk aangegeven en benoemd: geef bijvoorbeeld aan waar de stallen zich bevinden en de karkasopslag.
  • Voorschrift 3.2.7: ⅓ van het staloppervlakte moet worden ingestrooid
  • Voorschrift 3.3.1: Diervoeder moet worden gecheckt op kwaliteit (bijv. schimmel en verpakkingsmateriaal). Als er kwaliteitsgebreken worden gevonden, mag het niet gevoerd worden.
  • Voorschrift 3.5.3: Het is verboden om antibiotica te gebruiken als prestatieverbeteraar of om ziekte te voorkomen (profylaxe).