Nieuws

Griepprik voor pluimveehouders

Het ministerie van VWS heeft besloten de doelgroep voor de jaarlijkse griepvaccinatie uit te breiden. Ook mensen die een groter risico lopen om met vogelgriep in aanraking te komen, waaronder pluimveehouders, worden geadviseerd een griepprik te halen.

Herfstperiode vraagt om extra alertheid op NCD

De situatie rondom vogelgriep in Europa is de afgelopen maanden gelukkig relatief rustig. Toch neemt met het aanbreken van de herfst het risico op nieuwe uitbraken weer toe. Ook Newcastle Disease (NCD) blijft een aandachtspunt. Op 30 september jl. is er een uitbraak gemeld bij hobbydieren in Tongeren in België, niet ver van de Nederlandser grens. Voor beide ziekten geldt: blijf alert, let goed op ziekteverschijnselen en zorg dat de bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf op orde zijn.

Herfstperiode vraagt om extra alertheid op vogelgriep

De situatie rondom vogelgriep in Europa is de afgelopen maanden gelukkig relatief rustig. Toch neemt met het aanbreken van de herfst het risico op nieuwe uitbraken weer toe. Ook Newcastle Disease (NCD) blijft een aandachtspunt. Voor beide ziekten geldt: blijf alert, let goed op ziekteverschijnselen en zorg dat de bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf op orde zijn.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Adviescommissie IKB PSB

Stichting AVINED is de schemabeheerder van het certificatieschema IKB PSB (pluimveeservicebedrijven), maar de Adviescommissie IKB PSB is belast met de dagelijkse uitvoering van het beheer van het certificatieschema IKB PSB. Dit betekent onder andere de volgende taken voor de Adviescommissie:

  • Voorstellen tot wijziging van het certificatieschema IKB PSB;
  • Toezicht houden op de uitvoering van de werkzaamheden door de Certificerende Instantie;
  • De begroting (en daaraan gekoppelde deelnemersbijdrage) voorbereiden

In de Adviescommissie IKB PSB zijn vertegenwoordigers van de disciplines waarvoor certificaten worden afgegeven vertegenwoordigd. Tevens is ook de primaire sector (zowel vlees als leg) vertegenwoordigd in de Adviescommissie IKB PSB.

Adam Sneep (voorzitter) Onafhankelijk
Ninah van den Engel (secretaris) AVINED
Johan van Oort LTO/NOP
Marjan Langeveld LTO/NOP
Joris van Lierop LTO/NOP
Dick Schieven NVP
Jan Vroegindeweij COBK
Mark den Hartog NEPLUVI
Serge Moonen NVPSB
Jan Brok NVPSB
Paul van Eck NVPSB
Martijn Bouman NVPSB
Dea Veenstra NVPSB
Joep van de Waarenburg NVPSB