Nieuws

Inschatting risico besmetting met vogelgriep (20 mei 2025)

De deskundigengroep dierziekten HPAI heeft op 6 mei een nieuwe inschatting gemaakt van het risico dat een commercieel pluimveebedrijf wordt getroffen door vogelgriep. Het risico is ten opzichte van de vorige inschatting verlaagd van hoog tot matig tot hoog.

IKB Kip: Uitvoeringsbesluit Corona en vogelgriep IKB Kip ingetrokken

Het uitvoeringsbesluit Corona en vogelgriep wordt ingetrokken.

IKB Kip: douchen

Let op: vanaf 1 juli 2028 moet elk IKB pluimveebedrijf een doorloopdouche in de hygiënesluis hebben en gebruiken.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Werkgroep monitoring Salmonella diervoeder- en pluimveesector

De werkgroep monitoring Salmonella diervoeder- en pluimveesector richt zich op het uitwisselen van informatie en het samen aanpakken van eventuele problemen.

Naast onderstaande deelnemers, kent deze werkgroep deelnemers vanuit de diervoedersector. Het fungeert onder het bestuurlijk overleg diervoeder- en pluimveesector.

Dik Verbeek LTO/NOP
Twan Engelen LTO/NOP
Dick Schieven NVP
Anne Egelmeers NEPLUVI
Jan van Esch ANEVEI
Johan Kollenstart COBK
Ewoud Kampschoer KNMvD
Rik te Loo AVINED
Jette Visser AVINED