Nieuws

Intrekkingsdata diverse beperkingsgebieden (11 december 2025)

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden ingetrokken na 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden.

Vogelgriep in Uitwijk (10 december 2025)

In Uitwijk (gemeente Altena, provincie Noord-Brabant) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 80.000 dieren op de locatie door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) geruimd.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Ermelo (8 december 2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Ermelo is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Cursus verantwoord pluimveeladen

Het vangen en laden van pluimvee moet veilig en op een zo goed mogelijke manier gebeuren. De cursus ‘Verantwoord pluimveeladen’ legt de basis voor de juiste vang- en laadmethoden en/of schoolt deelnemers hierin bij. In de cursus ‘Verantwoord pluimveeladen’ wordt niet alleen aandacht besteed aan het uitvoeren van juiste vangmethode, maar ook aan relevante wetgeving, hygiëne en gezondheid van mens en dier.

Wanneer u pluimvee geheel of gedeeltelijk vangt en/of laad met familie en vrienden, moet u hiervoor een ontheffing aanvragen bij IKB Kip of IKB Ei. Daarnaast moet tenminste één van de personen die aanwezig is bij het laden de cursus ‘verantwoord pluimveeladen’ gevolgd hebben. Medewerkers van IKB PSB-bedrijven volgen deze cursus standaard.

Waar volg ik de cursus verantwoord pluimveeladen?

De cursus kunt u volgen bij verschillende opleiders. Neem contact op met 1 van deze opleiders voor meer informatie over wanneer en waar deze cursus gegeven wordt.

Jolmers Opleidingen en Advies

Meander 30
9231DB Surhuisterveen
Tel.: 0512-341816

E-mail: info@jolmers.com
Website: http://www.jolmers.com/

Contactpersoon: Dhr. M. Jolmers

SVO

Sleepboot 2
3991 CN Houten
Tel.: 030-275 81 81

E-mail: verkoopenplanning@svo.nl
Website: www.svo.nl

Contactpersoon: Mw. N. Kuijf en Mw. M. Elsing

NVPSB

p/a Schipdamweg 2
7468 PN ENTER
Tel.: 06-128 43 814

E-mail: brok@nvpsb.nl

Contactpersoon: Dhr. J. Brok