Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Wadenoijen en intrekkingsdata beperkingsgebieden (2 februari 2026)

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Wadenoijen Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Wadenoijen is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden (m.i.v. 02-02-26).

Vogelgriep vastgesteld in Dalen (31 januari 2026)

In Dalen (gemeente Coevorden, provincie Drenthe) is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 15.000 kippen op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Vogelgriep vastgesteld in Wadenoijen (30 januari 2026)

In Wadenoijen (gemeente Tiel, provincie Gelderland) is vogelgriep vastgesteld bij een dierhandel met circa 325 vogels en enkele zoogdieren. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de besmette dieren op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA)

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Cursus verantwoord pluimveeladen

Het vangen en laden van pluimvee moet veilig en op een zo goed mogelijke manier gebeuren. De cursus ‘Verantwoord pluimveeladen’ legt de basis voor de juiste vang- en laadmethoden en/of schoolt deelnemers hierin bij. In de cursus ‘Verantwoord pluimveeladen’ wordt niet alleen aandacht besteed aan het uitvoeren van juiste vangmethode, maar ook aan relevante wetgeving, hygiëne en gezondheid van mens en dier.

Wanneer u pluimvee geheel of gedeeltelijk vangt en/of laad met familie en vrienden, moet u hiervoor een ontheffing aanvragen bij IKB Kip of IKB Ei. Daarnaast moet tenminste één van de personen die aanwezig is bij het laden de cursus ‘verantwoord pluimveeladen’ gevolgd hebben. Medewerkers van IKB PSB-bedrijven volgen deze cursus standaard.

Waar volg ik de cursus verantwoord pluimveeladen?

De cursus kunt u volgen bij verschillende opleiders. Neem contact op met 1 van deze opleiders voor meer informatie over wanneer en waar deze cursus gegeven wordt.

Jolmers Opleidingen en Advies

Meander 30
9231DB Surhuisterveen
Tel.: 0512-341816

E-mail: info@jolmers.com
Website: http://www.jolmers.com/

Contactpersoon: Dhr. M. Jolmers

 

SVO

Sleepboot 2
3991 CN Houten
Tel.: 030-275 81 81

E-mail: verkoopenplanning@svo.nl
Website: www.svo.nl

Contactpersoon: Mw. N. Kuijf en Mw. M. Elsing

NVPSB

p/a Schipdamweg 2
7468 PN ENTER
Tel.: 06-128 43 814

E-mail: brok@nvpsb.nl

Contactpersoon: Dhr. J. Brok

 

AERES training centre

Barnseweg 3
3771 RN BARNEVELD
Tel: 088-0206123

E-mail: a.espeel@aeres.nl
Website: www.aerestrainingcentre.nl/cursussen/vee/pluimveeladen

Contact persoon: Mevr. Espeel