Nieuws

Praktische tips rondom zonering

Een goede bioveiligheid rondom zonering helpt de insleep en verspreiding van ziektekiemen te beperken. De gevolgen van bijvoorbeeld een vogelgriepuitbraak of een salmonellabesmetting zijn groot. Samen moeten we alles op alles zetten om besmettingen te voorkomen.

Zonering werkt bij bewuste overgang

Zonering klinkt eenvoudig: deel een pluimveebedrijf op in zones met een verschillende hygiënestatus en voorkom dat ziekteverwekkers zich verspreiden. Toch zorgt juist dit onderdeel in de praktijk regelmatig voor verwarring.

QS facturatie 2026 / QS rechnungsstellung 2026

Op 19 oktober 2026 worden de facturen voor QS deelnemers over 2026 verstuurd. 

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

PluimveePodcast: Dierziekten de baas met veterinair onderzoek

15 oktober 2020

Wat is de meerwaarde van veterinair onderzoeksprogramma in de pluimveesector? De resultaten van het praktische onderzoek naar de E.coli-bacterie onderstreept het belang. Nieuwe methoden geven meer inzicht, vertellen dierenarts Jeanine Wiegel van Royal GD en legpluimveehouder Eric Hubers, voorzitter van Stichting AVINED in een PluimveePodcast.

Gezonde pluimveestapel en gezond bedrijf

Volgens Hubers liggen er in de pluimveehouderij grote uitdagingen op het gebied van veterinair onderzoek. “De Nederlandse pluimveesector is toonaangevend in de wereld. Op het gebied van innovatiekracht blinken wij echt wel uit. Dat komt omdat wij veel geld over hebben voor onderzoek om die positie te behouden. De onderzoeksagenda richt zich op drie thema’s: diergezondheid en dierenwelzijn, voedselveiligheid en volksgezondheid en daarnaast de vermindering van milieu-emissies. Het veterinair onderzoek is een belangrijke. Het uitgangspunt is om niet alleen een gezonde pluimveestapel te hebben, maar ook een gezond bedrijf.”

E.coli is serieuze problematiek

Jeanine Wiegel gaat in de podcast in op de specifieke veterinaire uitdagingen met de E.coli-bacterie, wat een serieus probleem voor de sector is. “Het is lastig om er een getalletje te plakken op hoe groot de schade is. We hebben het wel geprobeerd. Door onderzoek van collega’s hier bij Royal GD wordt de schade voor de leg- en de vermeerderingssector alleen al in 2013 geschat op een bedrag van 3,7 miljoen euro.”

Beluister de complete podcast en kom meer te weten over het belang van het veterinaire praktijk onderzoek en hoe daarmee onder andere wordt geprobeerd om inzicht te krijgen in het detecteren van de E.coli-stammen. En lees hier meer over het veterinair praktijkonderzoeksprogramma.