Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Nijkerk (4 december 2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Nijkerk is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep in Dalen (04 december 2025)

In Dalen, provincie Drenthe, is vogelgriep vastgesteld op een biologisch leghennenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 23.000 kippen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) geruimd.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Weert (4 december 2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Weert is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Stand van zaken Ketenborging IKB Kip

9 juli 2020

IKB Kip is ‘in behandeling’ voor acceptatie door www.ketenborging.nl. Hiervoor is door IKB Kip schriftelijk informatie aangeleverd bij ketenborging.nl. De Stichting ketenborging.nl heeft de NVWA gevraagd om de benodigde audits uit te voeren. PLUIMNED beheert het certificatieschema IKB Kip. De audit bij PLUIMNED wordt vermoedelijk begin juli afgerond. Bij een positieve conclusie volgt een derde en laatste stap.

 

De derde stap betreft het bezoek van de NVWA aan enkele IKB Kip-deelnemers. Het doel is een beeld te krijgen van IKB Kip in de praktijk. Het gesprek gaat met name over uw ervaringen met IKB Kip en is dus geen inspectie van uw bedrijf. Deelname is niet verplicht, maar we hopen dat u hier, als u t.z.t. benaderd wordt, aan mee wilt werken. Zodra deze stap dichterbij komt zullen we u natuurlijk verder informeren.