Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Kesteren (28 januari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Kesteren is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep vastgesteld in Kranenburg, Duitsland (27 januari 2026)

In Kranenburg, in Kreis Kleve, deelstaat Noordrijn-Westfalen, net over de grens in Duitsland, is vogelgriep vastgesteld op een kalkoenenbedrijf. Duitsland heeft een beperkingsgebied ingesteld dat deels in Nederland valt. Daarom is ook door de minister van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) een beperkingszone in Nederland ingesteld

Vogelgriep vastgesteld in Bornerbroek (26 januari 2026)

In Bornerbroek (gemeente Almelo, provincie Overijssel) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuiken ouderdierenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 70.000 dieren op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Specifieke Salmonella serotypes automatisch gemeld bij de NVWA

18 december 2020

Uw laboratorium, waar u als pluimveehouder uw Salmonella monsters naar toe stuurt, leest de Salmonella-uitslagen van uw bedrijf in via de Salmonella databank. Zo voldoet u aan de registratieverplichting van Salmonella-uitslagen op uw bedrijf. U blijft hiervoor wel eindverantwoordelijk en kunt de registratie controleren in Mijn AVINED. Specifieke serotypes moet u melden bij de NVWA (meldplicht).

Om aan de wettelijke meldplicht te voldoen wordt vanaf 5 januari 2021 automatisch een melding gestuurd naar de NVWA als er Salmonella is aangetoond die meldingsplichtig is. U hoeft deze uitslag dus niet meer zelf door te geven.

Welke uitslagen worden automatisch gemeld bij de NVWA?

  • Positieve Salmonella uitslagen (ongeacht type monster) bij pluimveebedrijven van de volgende specifieke Salmonella serotypes: Enteritidis (S.E.), Typhimurium (S.T.), Hadar (S.H.), Infantis (S.I.), Java (S.J.) en Virchow (S.V.)
    • Deze worden de volgende werkdag voor 10:00 uur in de Salmonella databank gemeld.
  • De aanpassingen van de automatische melding aan de NVWA heeft geen gevolgen voor de acties die bij de beheersing en bestrijding worden genomen.