Nieuws

Nieuwe secretaris AVINED

Per 1 september 2026 wordt Erik de Jonge benoemd tot interim secretaris van AVINED.

Rapport antibioticumgebruik landbouwhuisdieren 2025

De Stichting Diergeneesmiddelenautoriteit (SDa) rapporteert jaarlijks over het antibioticumgebruik bij landbouwhuisdieren. In het rapport over 2025 stelt de SDa dat het gebruik van antibiotica in de gemonitorde sectoren (pluimvee, rund, kalf, varkens, konijnen en geiten) en de landelijke verkoop van antibiotica verder zijn gedaald.

Vernieuwde factsheets pluimveesector gepubliceerd

Wageningen Social & Economic research heeft in opdracht van AVINED de twee factsheets voor de Nederlandse pluimveesector vernieuwd.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Pilot letsel vleeskuikens binnenkort van start

17 februari 2021

Binnenkort gaat de pilot letsel vleeskuikens van start in samenwerking met de brancheverenigingen NVP, LTO/NOP, NVPSB en NEPLUVI. Er wordt gekeken naar factoren die een rol spelen bij het ontstaan van letsel, zodat gezamenlijk gewerkt kan worden aan verbeteringen. Dit komt de vleeskwaliteit, het dierwelzijn en het imago van de pluimveevleessector ten goede.

Mogelijk wordt u binnenkort benaderd om deel te nemen aan de pilot. Wij stellen u hierbij een aantal vragen en geven uitleg over de pilot. Wij hopen op uw medewerking.