Nieuws

Monitoringsprogramma zelfcontrole kritische stoffen voor pakstations

Vanaf dit jaar stelt AVINED een monitoringsprogramma zelfcontrole op kritische stoffen beschikbaar voor pakstations. Deelname aan dit programma is één van de mogelijkheden om invulling te geven aan de wettelijke verplichting tot uitvoering van zelfcontrole op (in dit geval buitenlandse) eieren. Deelname aan het programma is vrijwillig.

Vrijstellingsregeling eieren

Het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft de vrijstellingsregeling eieren gepubliceerd en geeft hiermee invulling aan de gewijzigde Verordening (EU) nr. 1308/2013. Eieren moeten gemerkt worden met een producentencode op het legbedrijf.

Begroting en tarieven Diergezondheidsfonds 2027

Eind april gaan de concepttarieven voor het Diergezondheidsfonds (DGF) voor 2027 in internetconsultatie. De concepttarieven voor pluimvee zijn voor 2027 een stuk hoger dan de tarieven van dit jaar.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Clarification amendment Salmonella samples for rearing farms

27 mei 2021

In the letter and in the new regulations it was stated that rearing farms must have the salmonella sample taken by a veterinarian or para-veterinary worker 14 days before transfer (regulation H10). This has to be within 14 days before transfer. In the regulations the only change was who has to take the sample, not when the sample is taken (regulation H10 and article 5c of ‘Description of sample taking IKB Kip’).