Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Lottum (20 januari 2026)

In Lottum (gemeente Horst aan de Maas, provincie Limburg) is vogelgriep vastgesteld op een kleinschalige houderij met circa 370 vogels. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de besmette dieren op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Op de locatie leven een uitgebreid aantal soorten vogels. Op grond van Europese

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Oisterwijk (17 januari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Oisterwijk is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep in Maasland (14 januari 2026)

In Maasland (gemeente Midden-Delfland, provincie Zuid-Holland) is vogelgriep vastgesteld op een houderij met kleinschalig gehouden pluimvee. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 220 kippen op de locatie geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Brief aan informateur: Onze pluimveesector is het meest vooruitstrevend in de wereld!

7 oktober 2021

De pluimveeorganisaties COBK, LTO/NOP, NVP, Anevei en NEPLUVI, verenigd in AVINED, hebben een brief gestuurd aan de informateurs met het oog op de formatie van een nieuw kabinet. De organisaties roepen op om de leidende positie van de Nederlandse pluimveesector niet verder in gevaar te brengen. Aanvullende wetgeving in Nederland en verschillen in handhaving binnen Europa leiden tot verslechtering van de concurrentiepositie. Daarnaast is ruimte voor bedrijfsontwikkeling essentieel. Hierdoor kunnen Nederlandse pluimveebedrijven blijven investeren. Tot slot moet de nieuwe Wet dieren worden aangepast. Anders komt het professioneel houden van pluimvee in Nederland in gevaar.

Lees voor meer informatie de brief.