Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Dalen (3 februari 2026)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Dalen is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Wadenoijen en intrekkingsdata beperkingsgebieden (2 februari 2026)

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Wadenoijen Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Wadenoijen is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden (m.i.v. 02-02-26).

Vogelgriep vastgesteld in Dalen (31 januari 2026)

In Dalen (gemeente Coevorden, provincie Drenthe) is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 15.000 kippen op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB PSB: Wat kunt u doen tegen de verspreiding van vogelgriep

10 november 2021

Houdt u aan het hygiëneprotocol bezoekers pluimveebedrijven. Dit hygiëneprotocol is speciaal ontwikkeld om de kans dat u vogelgriep meeneemt in de stal zo klein mogelijk te maken. Wij adviseren u het hygiëneprotocol bezoekers pluimveebedrijven grondig door te lezen.

Op de website van de NVWA is een actuele lijst van toegelaten ontsmettingsmiddelen tegen AI voor stallen en/of transportmiddelen te vinden. Zie lijst toegelaten ontsmettingsmiddelen R&O HPAI.

Hygiëneprotocol bezoekers pluimveebedrijven

Aanvullende regels in beperkingsgebied
Bent u als vang- en laadbedrijf werkzaam in een beperkingsgebeid, zoals de 10 km zone rond een pluimveebedrijf waar vogelgriep is vastgesteld? Volg dan de aanvullende regels uit het ‘hygiëneprotocol vang- en laadbedrijven werkzaam in beperkingsgebied’. Denk hierbij aan het gebruik van bedrijfseigen kleding en laarzen, en douchen na afloop. De Nederlandse Voedsel- Warenautoriteit (NVWA) controleert pluimveeservicebedrijven op de naleving van de hygiënemaatregelen.

Hygiëneprotocol vang- en laadbedrijven werkzaam in beperkingsgebied