Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Marrum (23 mei 2026)

In Marrum (gemeente Noardeast-Fryslân, provincie Friesland) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur besloten om de circa 80.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Herhaling: Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij

Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij door het RIVM en de NVWA.

Bemonsteringsfrequentie Salmonella (groot)ouderdierbedrijven per 1 juli 2026 omhoog

In 2025 is de EU-doelstelling voor Salmonellabesmettingen in (groot)ouderdieren overschreden. Hierdoor zal met ingang van 1 juli 2026 de verplichte monstername voor monitoring van zoönotische salmonella door houders van vermeerderingsdieren in Nederland worden verhoogd.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB Kip: Wijziging afvinklijsten voor uw IKB Kip controle

10 juni 2022

Voor IKB Kip zijn per schakel afvinklijsten ontwikkeld. Deze lijsten zijn nu aangepast zodat ze aansluiten bij de laatste wijzigingen van het certificatieschema van IKB Kip (06-2022). Deze lijsten geven een overzicht van de documenten die u tijdens een IKB Kip controle bij de hand moet hebben. Zo bent u goed voorbereid, heeft u de juiste documenten bij de hand en kan de controle efficiënter verlopen.

De documenten mag u zowel digitaal als geprint inzichtelijk maken. Achter elk document ziet u naar welk voorschrift dit verwijst. Voor de volledige actuele voorschriftenlijst kunt u altijd het certificatieschema raadplegen.

Afvinklijsten IKB Kip