Nieuws

Ophokplicht Gelderse Vallei ingetrokken per 4 juli 2025

De minister van LVVN heeft besloten de ophok- en afschermplicht voor pluimvee in de Gelderse Vallei vanaf vrijdag 4 juli 2025 in te trekken. 

Durchführungsverordnung Corona und Vogelgrippe IKB Kip aufgehoben

Die Durchführungsverordnung Corona und Vogelgrippe wird aufgehoben.

Duschen

Bitte beachten Sie: Ab dem 1. Juli 2028 muss jeder IKB-Geflügelbetrieb über eine Durchgangsdusche in der Hygieneschleuse verfügen und diese nutzen. Besucher dürfen ab diesem Zeitpunkt keine Duschen mehr benutzen, die nicht dem Durchgangsprinzip entsprechen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Verslag bijeenkomst Deskundigengroep Dierziekten (9 augustus 2022)

9 augustus 2022

Verslag bijeenkomst Deskundigengroep Dierziekten

Op 2 augustus 2022 heeft de deskundigengroep dierziekten de vogelgriepsituatie (aviaire influenza) opnieuw geanalyseerd, waarbij de actuele ontwikkelingen in wilde vogels en pluimvee meegenomen zijn.

De deskundigen zien geen aanleiding de kansen op besmetting nu lager in te schatten dan drie weken geleden. Het ministerie van LNV heeft daarom besloten de ophok- en afschermplicht niet verder in te trekken.

Blijf alert op hygiënemaatregelen

Nog steeds worden op verschillende plaatsen besmette wilde vogels gevonden. Dus blijf alert op een strikte uitvoering van de hygiënemaatregelen op uw bedrijf en laat geen bezoekers toe op uw bedrijf, tenzij strikt noodzakelijk. In alle gevallen moeten bezoekers zich houden aan de hygiëneprotocollen en zich registreren.

Klik hier voor tips over hygiëne en vogelgriep.