Nieuws

Uitspraak CBb over het vangen van pluimvee en handhaving

Op 21 juli 2026 heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) uitspraak gedaan in de zaak over de toegestane methoden voor het vangen van pluimvee.

Nieuwe secretaris AVINED

Per 1 september 2026 wordt Erik de Jonge benoemd tot interim secretaris van AVINED.

Rapport antibioticumgebruik landbouwhuisdieren 2025

De Stichting Diergeneesmiddelenautoriteit (SDa) rapporteert jaarlijks over het antibioticumgebruik bij landbouwhuisdieren. In het rapport over 2025 stelt de SDa dat het gebruik van antibiotica in de gemonitorde sectoren (pluimvee, rund, kalf, varkens, konijnen en geiten) en de landelijke verkoop van antibiotica verder zijn gedaald.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Situatie vogelgriep

11 januari 2024

De laatste weken zijn in Nederland geen uitbraken van vogelgriep geweest bij professionele pluimveebedrijven en bij hobbypluimvee. De laatste uitbraak was op 2 december 2023. In de periode van 11 november 2023 tot 2 december waren er vijf uitbraken van vogelgriep in Nederland. Op deze site van de WUR vindt u een kaartje met de HPAI-besmettingen in Nederland, ook onder wilde vogels.

In de landen om ons heen is de situatie nog erg onrustig. In Duitsland zijn sinds medio december 2023 tien uitbraken van vogelgriep gemeld bij hobbypluimvee en professionele pluimveebedrijven. In België zijn vier uitbraken van HPAI gemeld in de maand december, de laatste op 29 december 2023. Ook in andere Europese landen worden nog geregeld HPAI-uitbraken gemeld.

Blijf alert!
Het is belangrijk om alert te blijven op de bioveiligheid van uw pluimveebedrijf. Nog steeds geldt: geen bezoek aan stal of andere vogelverblijfplaats, tenzij noodzakelijk. Kijk voor tips over bedrijfshygiëne op: Bedrijfshygiëne – AVINED