Wees u bewust van de wettelijke eisen* voor verpakking en vervoer!
De Nederlandse pluimveesector zet zich in voor veilige voeding. U als pluimveehouder en levensmiddelenproducent levert een belangrijke bijdrage door monstermateriaal voor Salmonella-onderzoek in te sturen.
Recent is een koeriersdienst staande gehouden, die mestmonsters naar een laboratorium vervoerde voor Salmonella-onderzoek. Zowel de pluimveehouder (de afzender) en de koerier (de vervoerder) hebben een boete gekregen voor het niet naleven van de ADR (regelgeving rondom het vervoer van gevaarlijke stoffen).
Mogelijk is deze wetgeving niet bij iedereen bekend en zijn inzenders niet altijd op de hoogte van de eisen die gesteld worden aan de verpakking en het vervoer van monstermateriaal. Daarom vragen we hier via deze nieuwsbrief extra aandacht voor.
In de ADR worden monsters voor Salmonella-onderzoek als infectieuze stof van categorie B aangemerkt en geclassificeerd als UN 3373 volgens de definitie: Stoffen waarvan bekend is of waarvan redelijkerwijs kan worden aangenomen dat zij ziekteverwekkers bevatten.
Om die reden worden er strenge eisen gesteld aan de verpakking en het vervoer van monstermateriaal. Let hierop bij de aanschaf en het gebruik van verpakkingsmateriaal voor Salmonellamonsters.
Let op: de verzender (in dit geval de pluimveehouder) is verantwoordelijk voor het correct verpakken van de monsters!
Aanvullende informatie over het correct verpakken van monstermateriaal vindt u op onze website.
De verpakkingsinstructie die hieraan ten grondslag ligt: P650 verpakkingsinstructie | Publicatie | Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT)
* Disclaimer: vanzelfsprekend is de toepasbare wet- en regelgeving altijd leidend en kunnen er geen rechten ontleend worden aan dit document.