Nieuws

Regenwater: De onderschatte besmettingsroute

In Nederland is regen eerder regel dan uitzondering. Met meer dan 200 neerslagdagen per jaar krijgen pluimveebedrijven vaak te maken met natte omstandigheden. Toch wordt regenwater zelden gezien als een serieus bioveiligheidsrisico. Onterecht, blijkt uit recent praktijkonderzoek: water kan een verrassend efficiënte transporteur zijn van vuil, stof en ziekteverwekkers.

Praktische tips tegen regenwater

De gevolgen van een vogelgriepvirus uitbraak zijn groot. Samen moeten we alles op alles zetten om de kans op een besmetting met dit virus zo klein mogelijk te maken. Naast de bekende infectieroutes, speelt regenwater ook een rol.

Monitoringsprogramma zelfcontrole kritische stoffen voor pakstations

Vanaf dit jaar stelt AVINED een monitoringsprogramma zelfcontrole op kritische stoffen beschikbaar voor pakstations. Deelname aan dit programma is één van de mogelijkheden om invulling te geven aan de wettelijke verplichting tot uitvoering van zelfcontrole op (in dit geval buitenlandse) eieren. Deelname aan het programma is vrijwillig.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

ADR-jaarverslag niet nodig? Hoe toon ik dat bij de controle aan?

31 maart 2020

In 2019 bent u via onze nieuwsbrief geïnformeerd over de mogelijkheden voor vrijstelling op het opstellen van een ADR-jaarverslag. De verplichting om een ADR-jaarverslag op te stellen geldt voor de PSB-activiteiten: plaagdierbeheersing, ontsmetten en reinigen.

Tijdens de IKB PSB-controle wordt getoetst of uw bedrijf over een actueel ADR-jaarverslag beschikt. Het kan zo zijn dat er geen verplichting is om over een ADR-jaarverslag te beschikken, omdat de vrijstellingsregeling ADR van toepassing is.

Is dit het geval? Dan hoeft u niet in het bezit te zijn van een ADR-jaarverslag. Wel is het van belang dat u een onafhankelijk veiligheidsadviseur laat vastleggen dat u inderdaad onder de vrijstellingsregeling ADR valt en een ADR-jaarverslag niet noodzakelijk is.