Nieuws

Ophok- en afschermplicht grotendeels ingetrokken (21 april 2026)

Het ministerie van LVVN meldt dat de landelijke ophok- en afschermplicht met onmiddellijke ingang grotendeels wordt ingetrokken. De maatregel, die werd ingesteld op 16 oktober 2025, blijft wel voorlopig gelden in en rond de Gelderse Vallei.

Zorgen over Newcastle Disease; zorg voor goede bioveiligheid en goede vaccinatie

Newcastle disease (NCD) is een virusaandoening bij pluimvee die ook wel pseudovogelpest wordt genoemd, aangezien het virus net zo dodelijk is voor kippen als het vogelgriepvirus.

Help mee Salmonella bij legpluimvee beter in beeld te krijgen

Sinds 2023 ziet de Nederlandse legpluimveesector een toename in salmonellabesmettingen. AVINED en de Gezondheidsdienst voor Dieren (Royal GD) onderzoeken welke risicofactoren hierbij een rol spelen. Daarvoor vergelijken we gegevens van besmette en niet-besmette bedrijven.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Wadenoijen en intrekkingsdata beperkingsgebieden (2 februari 2026)

2 februari 2026

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Wadenoijen
Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Wadenoijen is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden (m.i.v. 02-02-26).

  • Afvoer consumptie-eieren: het vervoer van consumptie-eieren van pluimveebedrijven uit dit beperkingsgebied is vanaf heden toegestaan. Klik hier voor de aanwijzingen. Neem voor meer informatie contact op met een van de aangewezen pakstations of verwerkers.
  • Afvoer vleeskuikens: de NVWA heeft slachterijen aangewezen voor dit beperkingsgebied. Onder voorwaarden en met een ontheffing van de NVWA kunnen vleeskuikens afgevoerd worden. Op de site van AVINED staat hoe u een ontheffing kunt aanvragen.
  • Verplaatsen opfok (groot) ouderdieren of opfokleghennen: verplaatsing is in geval van welzijnsproblemen mogelijk vanaf twee weken na de (laatste) uitbraak in een beperkingsgebied met een ontheffing van de NVWA. Aan deze ontheffingen zijn voorwaarden verbonden. Let op: begin tijdig met de procedure.

Afvoer van broedeieren: afvoer van broedeieren naar een broederij is mogelijk vanaf 7 dagen na de (laatste) uitbraak met een ontheffing van de NVWA. Aan deze ontheffingen zijn voorwaarden verbonden. Let op: begin tijdig met de procedure. Afvoer van broedeieren naar een aangewezen eierverwerker kan vanaf heden. De aanwijzingen vindt u hier.

Intrekkingsdata beperkingsgebieden
Een beperkingsgebied (10 km) kan worden ingetrokken na 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden. Voorwaarde is dat in een gebied geen nieuw geval van HPAI wordt aangetroffen. Onderstaand vindt u de intrekkingsdata van enkele beperkingsgebieden.

Weeze (DUI) 08-02-26
Creil 13-02-26
Maasland 15-02-26
Oisterwijk 15-02-26
Lottum 20-02-26

De intrekkingsdata van actuele beperkingsgebieden vindt u hier