Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Kleve IV (18-12-2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Kleve IV is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Opnieuw vogelgriep in Duitsland - Kleve IV (15 december 2025)

In de buurt van Kleve, deelstaat Noordrijn-Westfalen, net over de grens in Duitsland, is vogelgriep vastgesteld op een pluimveebedrijf.

Intrekkingsdata diverse beperkingsgebieden (11 december 2025)

Een beperkingsgebied (10 km) kan worden ingetrokken na 30 dagen nadat de besmetting is vastgesteld én de eerste R&O op het bedrijf heeft plaatsgevonden.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Begrip stal in de I&R-wetgeving

21 februari 2025

Eind vorig jaar heeft RVO pluimveehouders een brief gestuurd over het begrip stal in de I&R-wetgeving. In deze brief werd aangegeven dat eventuele hiervoor benodigde aanpassingen van de stal, registratie of certificering vóór 1 maart 2025 moesten plaatsvinden.
Naar aanleiding van deze brief zijn een aantal vragen binnen gekomen. Hierover zijn AVINED, NVWA, COKZ en RVO nog in overleg. Vanwege het nog lopende overleg over dit onderwerp is deze week afgesproken dat de datum van 1 maart 2025 voorlopig wordt doorgeschoven. Zodra hierover meer bekend is, wordt u geïnformeerd.