Nieuws

Ophokplicht pluimvee grotendeels ingetrokken (28 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat de ophok- en afschermplicht voor pluimvee per direct wordt ingetrokken voor bijna heel Nederland.

Newcastle disease bij hobbyduiven in Oldenzaal (23 mei 2025)

Het ministerie van LVVN meldt dat er een uitbraak met Newcastle disease is vastgesteld bij als hobby gehouden duiven in Oldenzaal (provincie Overijssel).

Inschatting risico besmetting met vogelgriep (20 mei 2025)

De deskundigengroep dierziekten HPAI heeft op 6 mei een nieuwe inschatting gemaakt van het risico dat een commercieel pluimveebedrijf wordt getroffen door vogelgriep. Het risico is ten opzichte van de vorige inschatting verlaagd van hoog tot matig tot hoog.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Begrip stal in de I&R-wetgeving

21 februari 2025

Eind vorig jaar heeft RVO pluimveehouders een brief gestuurd over het begrip stal in de I&R-wetgeving. In deze brief werd aangegeven dat eventuele hiervoor benodigde aanpassingen van de stal, registratie of certificering vóór 1 maart 2025 moesten plaatsvinden.
Naar aanleiding van deze brief zijn een aantal vragen binnen gekomen. Hierover zijn AVINED, NVWA, COKZ en RVO nog in overleg. Vanwege het nog lopende overleg over dit onderwerp is deze week afgesproken dat de datum van 1 maart 2025 voorlopig wordt doorgeschoven. Zodra hierover meer bekend is, wordt u geïnformeerd.