Nieuws

Griepprik voor pluimveehouders

Het ministerie van VWS heeft besloten de doelgroep voor de jaarlijkse griepvaccinatie uit te breiden. Ook mensen die een groter risico lopen om met vogelgriep in aanraking te komen, waaronder pluimveehouders, worden geadviseerd een griepprik te halen.

Herfstperiode vraagt om extra alertheid op NCD

De situatie rondom vogelgriep in Europa is de afgelopen maanden gelukkig relatief rustig. Toch neemt met het aanbreken van de herfst het risico op nieuwe uitbraken weer toe. Ook Newcastle Disease (NCD) blijft een aandachtspunt. Op 30 september jl. is er een uitbraak gemeld bij hobbydieren in Tongeren in België, niet ver van de Nederlandser grens. Voor beide ziekten geldt: blijf alert, let goed op ziekteverschijnselen en zorg dat de bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf op orde zijn.

Herfstperiode vraagt om extra alertheid op vogelgriep

De situatie rondom vogelgriep in Europa is de afgelopen maanden gelukkig relatief rustig. Toch neemt met het aanbreken van de herfst het risico op nieuwe uitbraken weer toe. Ook Newcastle Disease (NCD) blijft een aandachtspunt. Voor beide ziekten geldt: blijf alert, let goed op ziekteverschijnselen en zorg dat de bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf op orde zijn.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Benchmarkrapporten antibiotica zijn vernieuwd

11 augustus 2020

Elk kwartaal ontvangt u van AVINED een benchmarkrapport over het antibioticagebruik op uw bedrijf. In samenwerking met een aantal van uw collega-vleeskuikenhouders heeft AVINED de rapportages vernieuwd. Wat is er veranderd?

  • Via een ‘snelheidsmeter’ is het gebruik op uw bedrijf gevisualiseerd;
  • Landelijk gemiddelde is zo relevant mogelijk gemaakt voor uw bedrijfstype;
  • Grafieken en tabellen zijn versimpeld voor snel inzicht in het gebruik op uw bedrijf.

Deze vernieuwde versie zorgt voor meer en beter inzicht in het antibioticagebruik op uw bedrijf. Half augustus is het weer zo ver: dan ontvangt u een benchmarkrapportage, geheel in de nieuwe stijl. De rapportages zijn dan ook digitaal beschikbaar via ‘Mijn AVINED’, onder ‘Mijn documenten’.

Heeft u vragen over de nieuwe rapportage? Neem dan per e-mail contact op met AVINED.