Nieuws

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Nijkerk (4 december 2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Nijkerk is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Vogelgriep in Dalen (04 december 2025)

In Dalen, provincie Drenthe, is vogelgriep vastgesteld op een biologisch leghennenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, worden de circa 23.000 kippen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) geruimd.

Afvoermogelijkheden beperkingsgebied Weert (4 december 2025)

Afvoer van consumptie-eieren en vleeskuikens uit het beperkingsgebied Weert is weer mogelijk onder de onderstaande voorwaarden.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Eigen teelt en boer-boer levering

27 mei 2021

In de wijzigingsbrief wordt benoemd dat bij eigen teelt en boer-boer levering volgens de voorwaarden van de norm GMP BA10 gewerkt moet worden. Wij hebben hier enkele vragen over gekregen. De wijziging houdt in dat ook boer-boer levering aan deze norm moet voldoen. Er stond al in de voorschriften dat conform GMP BA10 gewerkt moest worden bij eigen teelt. Dit betekent niet dat er per se een certificaat aanwezig dient te zijn. Is er geen certificaat, dan moet de deelnemer aantonen dat gewerkt wordt conform de norm GMP BA10. De BA10 norm kan geraadpleegd worden via deze link. Ook gelijkgestelde schema’s zoals VVAK zijn toegestaan (voorschrift F01).