Nieuws

Griepprik voor pluimveehouders

Het ministerie van VWS heeft besloten de doelgroep voor de jaarlijkse griepvaccinatie uit te breiden. Ook mensen die een groter risico lopen om met vogelgriep in aanraking te komen, waaronder pluimveehouders, worden geadviseerd een griepprik te halen.

Herfstperiode vraagt om extra alertheid op NCD

De situatie rondom vogelgriep in Europa is de afgelopen maanden gelukkig relatief rustig. Toch neemt met het aanbreken van de herfst het risico op nieuwe uitbraken weer toe. Ook Newcastle Disease (NCD) blijft een aandachtspunt. Op 30 september jl. is er een uitbraak gemeld bij hobbydieren in Tongeren in België, niet ver van de Nederlandser grens. Voor beide ziekten geldt: blijf alert, let goed op ziekteverschijnselen en zorg dat de bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf op orde zijn.

Herfstperiode vraagt om extra alertheid op vogelgriep

De situatie rondom vogelgriep in Europa is de afgelopen maanden gelukkig relatief rustig. Toch neemt met het aanbreken van de herfst het risico op nieuwe uitbraken weer toe. Ook Newcastle Disease (NCD) blijft een aandachtspunt. Voor beide ziekten geldt: blijf alert, let goed op ziekteverschijnselen en zorg dat de bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf op orde zijn.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Facturatie jaarlijkse deelnemersbijdrage

5 april 2021

Begin mei 2021 vindt de facturatie van de deelnemersbijdrage IKB PSB plaats. In de nieuwsbrief van december bent u geïnformeerd over de hoogte van de deelnemersbijdrage voor IKB PSB in 2021. Deze is gelijk gebleven aan de bijdrage van 2020, namelijk 750,- (excl. BTW) per certificaat. Door de deelnemersbijdrage kan in 2021 invulling gegeven worden aan de plannen in het jaarplan IKB PSB 2021.
In 2021 zijn de speerpunten voor IKB PSB:

  • Brede communicatie, o.a. kennisoverdracht via vakbladen;
  • Bijdrage aan risicovermindering voedselveiligheidsproblemen, meerwaarde expertise erkende PSB bedrijven uitdragen;
  • Verwachtingen peilen bij afnemers (pluimveehouders), inzetten op verwachtingen afnemers.

Het volledige jaarplan kunt u hier vinden.