Nieuws

Uitspraak CBb over het vangen van pluimvee en handhaving

Op 21 juli 2026 heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) uitspraak gedaan in de zaak over de toegestane methoden voor het vangen van pluimvee.

Nieuwe secretaris AVINED

Per 1 september 2026 wordt Erik de Jonge benoemd tot interim secretaris van AVINED.

Rapport antibioticumgebruik landbouwhuisdieren 2025

De Stichting Diergeneesmiddelenautoriteit (SDa) rapporteert jaarlijks over het antibioticumgebruik bij landbouwhuisdieren. In het rapport over 2025 stelt de SDa dat het gebruik van antibiotica in de gemonitorde sectoren (pluimvee, rund, kalf, varkens, konijnen en geiten) en de landelijke verkoop van antibiotica verder zijn gedaald.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Flyer werkwijze zelfcontrole antibiotica

11 juni 2020

AVINED heeft een flyer laten ontwikkelen voor het programma zelfcontrole antibiotica. Dit programma controleert of door bedrijven gebruikte antibiotica zijn geregistreerd in de antibioticadatabase van de pluimveesector. Deze flyer geeft u uitleg over de werkwijze van dit programma. Er wordt specifiek ingegaan op de wijze van monstername, analyse en terugkoppeling van uitslagen. De flyer kunt u hier raadplegen.