Nieuws

Een salmonella-besmetting op uw legbedrijf? Twee keer melden bij de NVWA.  

Wanneer op uw legpluimveebedrijf Salmonella wordt aangetoond, is het belangrijk om te weten dat er twee verschillende soorten meldingen gedaan moeten worden aan de NVWA.

Vogelgriep vastgesteld in Marrum (23 mei 2026)

In Marrum (gemeente Noardeast-Fryslân, provincie Friesland) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur besloten om de circa 80.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Herhaling: Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij

Onderzoek naar ziekteverwekkers in de leghennenhouderij door het RIVM en de NVWA.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Flyer werkwijze zelfcontrole antibiotica

11 juni 2020

AVINED heeft een flyer laten ontwikkelen voor het programma zelfcontrole antibiotica. Dit programma controleert of door bedrijven gebruikte antibiotica zijn geregistreerd in de antibioticadatabase van de pluimveesector. Deze flyer geeft u uitleg over de werkwijze van dit programma. Er wordt specifiek ingegaan op de wijze van monstername, analyse en terugkoppeling van uitslagen. De flyer kunt u hier raadplegen.