Nieuws

Vogelgriep vastgesteld in Geesbrug (21-03-2026)

In Geesbrug (gemeente Coevorden, provincie Drenthe) is vogelgriep vastgesteld op een legkippenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 24.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Vogelgriep vastgesteld in Oudemolen (21-03-2026)

In Oudemolen (gemeente Moerdijk, provincie Noord-Brabant) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Om verspreiding van het virus te voorkomen, heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten de circa 14.000 dieren op de locatie te laten ruimen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

Praktijkonderzoek legt 'onzichtbare' insleeproutes bloot

Goede bioveiligheid op pluimveebedrijven hangt niet alleen af van de aanwezigheid van goede voorzieningen, maar vooral van het dagelijks gedrag. Dat blijkt uit een onderzoek naar insleeprisico’s voor vogelgriep. Insleeprisico’s kunnen vooral ontstaan op momenten waarop mensen, dieren en materialen het bedrijf in- en uitgaan en door kleine, terugkerende handelingen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Hoogpathogene vogelgriep blijft opduiken in Rusland

4 september 2020

Hoogpathogene vogelgriepbesmettingen blijven opduiken in Rusland. Op 3 september meldde de Wereldorganisatie voor diergezondheid (OIE) acht nieuwe uitbraken bij kleinschalig gehouden pluimvee in het Zuidelijke Oeral. Het betreft het type H5 in twee verschillende ‘provincies’ (oblast Omsk en oblast Tjoemen), grenzend aan Kazachstan.

Dit zijn niet de eerste hoogpathogene uitbraken in Rusland. Al eerder meldde de OIE een twintigtal grootschalige en kleinschalige uitbraken in met name oblast Omsk, oblast Tjoemen en oblast Koergan. Volgens de Russische media zijn er ook verschillende dode vogels aangetroffen. En wordt er gesproken over een ‘broeinest’. De OIE heeft hier echter nog geen melding van gemaakt.