Nieuws

Ophokplicht Gelderse Vallei ingetrokken per 4 juli 2025

De minister van LVVN heeft besloten de ophok- en afschermplicht voor pluimvee in de Gelderse Vallei vanaf vrijdag 4 juli 2025 in te trekken. 

Durchführungsverordnung Corona und Vogelgrippe IKB Kip aufgehoben

Die Durchführungsverordnung Corona und Vogelgrippe wird aufgehoben.

Duschen

Bitte beachten Sie: Ab dem 1. Juli 2028 muss jeder IKB-Geflügelbetrieb über eine Durchgangsdusche in der Hygieneschleuse verfügen und diese nutzen. Besucher dürfen ab diesem Zeitpunkt keine Duschen mehr benutzen, die nicht dem Durchgangsprinzip entsprechen.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

Hoogpathogene vogelgriep blijft opduiken in Rusland

4 september 2020

Hoogpathogene vogelgriepbesmettingen blijven opduiken in Rusland. Op 3 september meldde de Wereldorganisatie voor diergezondheid (OIE) acht nieuwe uitbraken bij kleinschalig gehouden pluimvee in het Zuidelijke Oeral. Het betreft het type H5 in twee verschillende ‘provincies’ (oblast Omsk en oblast Tjoemen), grenzend aan Kazachstan.

Dit zijn niet de eerste hoogpathogene uitbraken in Rusland. Al eerder meldde de OIE een twintigtal grootschalige en kleinschalige uitbraken in met name oblast Omsk, oblast Tjoemen en oblast Koergan. Volgens de Russische media zijn er ook verschillende dode vogels aangetroffen. En wordt er gesproken over een ‘broeinest’. De OIE heeft hier echter nog geen melding van gemaakt.