Nieuws

Griepprik voor pluimveehouders

Het ministerie van VWS heeft besloten de doelgroep voor de jaarlijkse griepvaccinatie uit te breiden. Ook mensen die een groter risico lopen om met vogelgriep in aanraking te komen, waaronder pluimveehouders, worden geadviseerd een griepprik te halen.

Herfstperiode vraagt om extra alertheid op NCD

De situatie rondom vogelgriep in Europa is de afgelopen maanden gelukkig relatief rustig. Toch neemt met het aanbreken van de herfst het risico op nieuwe uitbraken weer toe. Ook Newcastle Disease (NCD) blijft een aandachtspunt. Op 30 september jl. is er een uitbraak gemeld bij hobbydieren in Tongeren in België, niet ver van de Nederlandser grens. Voor beide ziekten geldt: blijf alert, let goed op ziekteverschijnselen en zorg dat de bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf op orde zijn.

Herfstperiode vraagt om extra alertheid op vogelgriep

De situatie rondom vogelgriep in Europa is de afgelopen maanden gelukkig relatief rustig. Toch neemt met het aanbreken van de herfst het risico op nieuwe uitbraken weer toe. Ook Newcastle Disease (NCD) blijft een aandachtspunt. Voor beide ziekten geldt: blijf alert, let goed op ziekteverschijnselen en zorg dat de bioveiligheidsmaatregelen op uw bedrijf op orde zijn.

Meer nieuws

Avined

Stichting AVINED heeft als missie om met een efficiënte dienstverlening de huidige duurzame en robuuste marktpositie van de Nederlandse pluimveesector verder te versterken.

Lees meer

IKB Kip: Registratie letselpercentages

7 april 2022

Sinds begin 2021 is het mogelijk om letselpercentages in te vullen in Mijn AVINED. Dit, omdat vanuit de sector de vraag kwam om meer inzicht te krijgen in letsel bij vleeskuikens. Helaas worden letselpercentages nog niet door iedereen ingevuld, waardoor de cijfers op dit moment nog niet representatief zijn. Het uiteindelijke doel is om een benchmark mogelijk te maken, zodat u zelf in kunt zien hoe u scoort ten opzichte van andere bedrijven. Hiervoor zijn alle beschikbare gegevens nodig. Wij willen het daarom makkelijker voor u maken om letselpercentages in te vullen in Mijn AVINED. Graag horen wij wat we kunnen verbeteren aan het huidige systeem om het invullen van deze gegevens te bevorderen. U kunt hierbij bijvoorbeeld denken aan een knop om de letselpercentages meteen door te mailen aan uw vangbedrijf. Hiermee voldoet u dan meteen aan de verplichting om de letselpercentages door te geven aan uw vangploeg.
Heeft u ideeën of loopt u tegen problemen aan bij het invullen van letselpercentages? Laat het ons per mail weten.

info@ikbkip.nl